Motywacja do odchudzania w 5 krokach

motywacja do odchudzania

Niezależnie co robimy w życiu, potrzebujemy mniejszej lub większej motywacji do działania. Czasami może nią być w wsparcie bliskich, innym razem jakaś książka motywacyjna czy poradnikowa lub po prostu wyznaczony sobie cel. Co zrobić, aby skutecznie się odchudzić? Oczywiście odpowiednio się zmotywować.

Jasno określony cel

Priorytetowym czynnikiem motywacyjnym na drodze odchudzania jest na pewno dążność do uzyskania zdrowej, zgrabnej sylwetki. Możesz czerpać inspirację z historii ludzi, którym się udało, czytając, często niesamowite wręcz, artykuły na temat diety i jej wyników. Warto też przykleić sobie nad łóżkiem zdjęcia osób z perfekcyjną sylwetką, w eleganckich stylizacjach, podkreślających kobiece atuty. Nic tak nie pomaga w wytrwałości podczas powstrzymywania się od swoich małych słodkich grzeszków, jak precyzyjnie nakreślony cel. Mogą nim być np. wakacje i perspektywa słodkiego relaksu na złocistej ciepłej plaży w skąpym bikini i delikatnej lnianej przepasce lub rozpoczęcie regularnego pływania. W jednym i drugim przypadku trzeba się rozebrać i wypadałoby ładnie się prezentować.

Pewność siebie

Zgrabna sylwetka, na której wszystko ładnie „leży”, to marzenie chyba każdej kobiety. Oprócz tego, że będziesz kupować rzeczy o kilka rozmiarów mniejsze, to również zyskasz pewność siebie, większe poczucie własnej wartości. Szczupła kobieta ma łatwiej. Lepiej jej znaleźć pracę, szczególnie w miejscach, gdzie trzeba się odpowiednio zaprezentować. Szybciej sobie zjednuje znajomych (chociaż jest to w większości przypadków jedynie wymysł osoby odchudzającej się). Nie ma co jednak ukrywać, że większość mężczyzn wybierze kobietę zgrabną niż tą z nadmiarem kilku kilogramów.

Najważniejsze jest jednak to, że jeśli będziesz szczuplejsza, to zaczniesz wierzyć bardziej w swoje możliwości i podejmować nowe wyzwania. Jeśli uda ci się zrzucić 10 czy 20 kilo, to czy coś innego mogłoby ci nie wyjść? Nie ma takiej opcji!

Koniecznie zajrzyj do naszego poradnika, w którym podpowiadamy, jakie są skuteczne tabletki na odchudzanie.

Zdrowie

No cóż. To powinien być pierwszorzędny czynnik, warunkujący twoją dietę. Im mniej kalorii i zbędnych kilogramów, tym więcej zdrowia i energii witalnej. Człowiek szczupły nie męczy się tak szybko, jak ten, który musi dźwigać swoją tuszę. Latem jest to szczególnie nieestetyczne, ponieważ oprócz zwiększonej potliwości można też obciążyć serce. Co gorsze, otyłość może prowadzić do chorób układu krążenia, np. choroby wieńcowej czy miażdżycy. Podnosi się poziom trójglicerydów i zaburzenia w wartościach dobrego i złego cholesterolu. To wszystko może być przyczyną groźnej dla zdrowia otyłości brzusznej. Co więcej, trudno się później pozbyć nadmiernego tłuszczyku z brzucha.

Kolejnym aspektem związanym z otyłością i zdrowie jest takie, że nawet po odchudzeniu skóra może być już nieelastyczna, wiotka i nieestetycznie obwisła. Wiadomo, jak to później wygląda, szczególnie latem.

Wszystkie ubrania są twoje

Nic tak nie motywuje kobiet do zrzucenia kilku kilogramów, jak możliwość ubierania się w to, o czym marzą. Pomyśl, wchodzisz do butiku z elegancką damską odzieżą i możesz wybrać takie ubrania, na jakie masz ochotę. Ograniczać może cię tylko i wyłącznie zasobność twojego portfela, a wszystko inne jest już pod twoją kontrolą. Obcisłe bluzeczki, dziewczęce, filigranowe sukienki, dopasowane rybaczki i do tego uwodzicielskie szpilki. Która kobieta nie poświęciłaby na możliwość spełnienia takiej wizji kilkunastu tabliczek czekolady czy innych słodkich przysmaków?

Co powiedzą inni…

Kobiety lubią wygrywać zakłady i zaskakiwać, szczególnie mężczyzn. Pomyśl, co by powiedziała twoja przyjaciółka, a szczególnie te osoby, które nie są ci zbyt przychylne, że z otyłej kobiety stałaś się szczupłą bardzo zgrabną dziewczyną? Błysk zazdrości w ich oku pojawiłby się z pewnością, a ty zyskałabyś satysfakcję, że się udało i że wytrwałaś. Oprócz tego co powiedzą inni, także i ty sama poczułabyś wewnętrzne spełnienie i doceniła siebie, że udało ci się spełnić jeden ze swoich celów.

Odchudzanie może być ciekawą przygodą, jeśli zaufasz sobie i postawisz sobie konkretne wymagania. Nie warto zniechęcać się jedną czy dwoma niepowodzeniami. Nie każde ćwiczenie, czy dieta może być dla ciebie odpowiednia. Zawsze jednak znajdzie się drogę do celu, jeśli będziesz mieć dużą cierpliwość i odpowiednią motywację.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *