Skuteczność Keto Actives w odchudzaniu. Recenzja i opinie

keto actives

Keto Actives jest suplementem diety opracowanym, by wspierać cię w procesie ketozy. Według producenta, dzięki ułatwianiu wejścia w ten stan i jego utrzymania środek wspomaga także odchudzanie. Z czego wynika skuteczność produktu? Zapoznaj się z opiniami konsumentów i przygotowaną przez nas recenzją.

Osoby stosujące dietę niskowęglowodanowa wiedzą, jak trudno wejść w ketozę, a co ważniejsze – jak problematyczne może być jej utrzymanie. Nawet najmniejsze odstępstwo od reżimu żywieniowego może skutkować wybiciem z tego stanu. Czy Keto Actives może efektywnie wspierać cię w tych wysiłkach? Sprawdzamy.

Czym jest ketoza?

Ketoza jest stanem, w którym organizm wytwarza większą, niż normalnie ilość ciał ketonowych i to z nich czerpie energię.

Zwykle w pierwszej kolejności korzysta z glukozy dostarczanej wraz z pożywieniem. Kiedy stosujesz dietę niskowęglowodanową, podaż cukrów jest na tyle mała (poniżej 5%), że ciało zaczyna poszukiwać innych źródeł kalorii. W konsekwencji rozkłada tkankę tłuszczową. Produktem rozpadu kwasów tłuszczowych są właśnie ketony.

Ketoza ma wiele pozytywnych rezultatów dla organizmu. Czerpanie energii z tłuszczu pozwala schudnąć, ale to niejedyne zalety diety ograniczającej podaż węglowodanów.

badań wynika, że dieta ketogeniczna może wspomagać terapię wielu schorzeń – nie tylko metabolicznych, jak na przykład cukrzyca, ale także neurologicznych. [1]

Ograniczenie ilości węglowodanów może być jednak prawdziwym wyzwaniem. Większość diet tradycyjnych, a także wegańskich czy wegetariańskich opiera się właśnie na nich. Organizm potrzebuje czasu, by dostosować się do nowej sytuacji i nierzadko ma to swoje konsekwencje w postaci złego samopoczucia.

Keto Actives przydatny w diecie keto?

Z uwagi na to, że przestawienie się organizmu na korzystanie z ciał ketonowych może być prawdziwym wyzwaniem, wsparcie odpowiednimi suplementami wydaje się jak najbardziej uzasadnione. Najważniejsze jednak jest to, by produkty takie miały właściwy skład.

Przystosowanie się do tak odmiennego sposobu żywienia trwa od jednego do kilku tygodni. Zasadniczym warunkiem do określenia tego czasu jest informacja, jak dużą część naszej codziennej diety stanowią węglowodany.

Często w pierwszym etapie nowego reżimu obserwuje się zjawisko nazywane grypą ketogeniczną. Kłopoty związane z układem trawiennym, bóle głowy, przemęczenie, senność, a także zmniejszenie zdolności poznawczych – wszystko to może towarzyszyć początkom ketozy.

Ważne

Keto Actives ma za zadanie ułatwiać przejście pierwszej fazy, zmniejszyć ewentualne dolegliwości związane z przestawieniem się na inne źródło energetyczne, jak również wspierać utrzymanie tego stanu.

Produkt przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, a także dostarcza niezbędnych witamin i minerałów. Składniki zawarte w suplemencie diety wspomagają organizm, gdy dopada go spadek energii oraz ułatwiają utrzymanie dobrego nastroju.

Jak działa Keto Actives?

Składniki Keto Actives wspierają odchudzanie i proces ketozy, działając na kilku płaszczyznach:

 • indukowanie termogenezy
 • przyspieszanie metabolizmu
 • pobudzanie układu trawiennego
 • przyspieszanie lipolizy
 • ograniczanie apetytu i ochoty na słodkie przekąski
 • zmniejszanie produkcji nowych komórek tłuszczowych
 • działanie adaptogenne
 • pobudzanie i zwiększanie wydajności

Wszystko to sprawia, że organizm znacznie szybciej przyzwyczaja się do ketozy, a co więcej – intensywniej radzi sobie z eliminacją niechcianych kilogramów.

Co zawiera Keto Actives – analiza składu

Keto Actives posiada formułę opartą na naturalnych składnikach. Znajdziesz w nim ekstrakty roślinne, a także minerały niezbędne do prawidłowej pracy organizmu w trakcie ketozy. 8 aktywnych składników działa w sposób synergiczny, zapewniając skuteczność i bezpieczeństwo stosowania.

Pieprz czarny – piperyna

Ekstrakt z owoców pieprzu czarnego zawiera piperynę, która znana jest z właściwości przyspieszających odchudzanie.

Związek powoduje podnoszenie temperatury ciała, czego konsekwencją jest wydatkowanie energii. Ograniczając ilość węglowodanów w diecie sprawiamy, że organizm pobiera kalorie z ketonów, spalając tkankę tłuszczową. Jako termogenik piperyna może intensyfikować ten proces.

Związek zwiększa produkcję kwasów trawiennych, usprawniając pracę układu pokarmowego. Dzięki temu poprawia także przyswajalność cennych związków.

Nadwaga często powiązana jest z występowaniem rozmaitych schorzeń. Dowiedziono, że piperyna bierze udział w przyspieszaniu metabolizmu, pomagając w przeciwdziałaniu tym chorobom. [2]

Gorzka pomarańcza

Wyciąg z gorzkiej pomarańczy zawiera związki, które pomagają przyspieszyć metabolizm tłuszczów, dzięki czemu walka ze zbędnymi kilogramami staje się znacznie łatwiejsza.

Substancje te usprawniają pracę układu pokarmowego i ułatwiają rozkład materii, a także usuwanie zbędnych resztek. [3]

W ekstrakcie z gorzkiej pomarańczy znajdziesz między innymi synferynę, która ogranicza potrzebę podjadania i przyspiesza metabolizm, na przykład indukując termogenezę. Dzięki temu zwiększa intensywność lipolizy, a więc spalania tkanki tłuszczowej.

Papryka roczna – kapsaicyna

W papryce rocznej znajduje się wiele cennych substancji. Jest na przykład bogatym źródłem witaminy C, która stanowi niezwykle skuteczny antyoksydant.

Odchudzające właściwości papryki rocznej to jednak głównie zasługa kapsaicyny. Substancja pomaga zintensyfikować proces lipolizy, a także hamować produkcję nowych lipidów, obniżając ilość tłuszczu w komórkach. [4]

Dzięki systematycznemu stosowaniu kapsaicyny możesz szybciej wyszczuplić ciało, szczególnie w okolicach brzucha. [5]

Kapsaicyna zwiększa także wrażliwość na insulinę, zmniejszając ryzyko pojawienia się cukrzycy i zespołu metabolicznego. [6]

Ashwagandha – witania ospała

Ashwagandha należy do ziół określanych jako adaptogeny. Są to rośliny, które wykazują właściwości uspokajające, energetyzujące i tonizujące. Ich stosowanie wspiera adaptację do stresujących i trudnych sytuacji. Substancje te wykazują także właściwości przeciwdepresyjne. [7]

Mechanizm działania ashwagandhy może wynikać z wpływu na oś podwzgórze-przysadka-nadnercza. [8]

Dlaczego znalazła się w składzie Keto Actives? Jak wspomnieliśmy, wejście w stan ketozy może wiązać się z wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami – między innymi obniżeniem nastroju. Ashwagandha poprawia samopoczucie i pomaga lepiej radzić sobie z efektami ubocznymi diety ketogenicznej.

ForsLean – pokrzywa indyjska

Pokrzywa wykazuje działanie moczopędne, dzięki czemu ułatwia pozbywanie się toksyn, a także opuchlizny.

ForsLean to patentowana forma wyciągu z korzenia pokrzywy indyjskiej zawierająca aż 10% forskoliny. Związek ten wykazuje działanie wspierające odchudzanie. [9]

Badania wykazały, że ekstrakt z liści pokrzywy może poprawiać glikemię i poziomu trójglicerydów. [10][11]

CLA – kwas linolowy

Kwas linolowy wspiera odchudzanie w wyniku przyspieszania metabolizmu, działania przeciwzapalnego, a także ograniczania powstawania komórek tłuszczowych. [12]

CLA pomaga poprawić poziom cholesterolu we krwi, a także ograniczać łaknienie. [13] Wszystko to sprawia, że systematyczne stosowanie kwasu linolowego może ułatwić walkę z niechcianymi kilogramami.

Naturalna kofeina bezwodna

Kofeina znana jest ze swoich właściwości pobudzających. Związek należy także do termogeników, dzięki czemu skutecznie przyspiesza metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej. [14]

Substancja pomaga obniżać ilość trójglicerydów i utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi. Wykazuje także zdolność do zwiększania efektywności leptyny, która odpowiada za uczucie sytości, ogranicza więc ochotę na podjadanie. [15]

Niektóre badania wykazują, że kofeina może zmniejszać ryzyko wystąpienia cukrzycy typu II. [16]

Chrom

Keto Actives zawiera także chrom, który wspiera gospodarkę glukozowo-insulinową. Dzięki temu pomaga ograniczyć ochotę na podjadanie – szczególnie produktów obfitujących w cukier. [17]

Pierwiastek bierze także udział w przetwarzaniu lipidów, co również wspiera proces odchudzania oraz poprawia ogólny stan zdrowia.

Jak stosować Keto Actives

Przyjmowanie Keto Actives jest bardzo proste. Producent zaleca stosowanie 2 kapsułek dziennie. Należy je popić dużą ilością wody (ok. 300 ml). Dawkę najlepiej podzielić, przyjmując jedną rano, drugą wieczorem lub popołudniu.

Keto Actives – przeciwwskazania

Keto Actives to środek zawierający naturalne ekstrakty, a jego bezpieczeństwo jest potwierdzone. Pamiętaj jednak, że zioła to silne substancje aktywne, które czasami mogą wywołać uczulenie, dlatego upewnij się, że nie masz alergii na żaden ze składników produktu.

Keto Actives nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Opinie o Keto Actives

Keto Actives jest bardzo popularnym produktem. W sieci można znaleźć wiele opinii na jego temat. Wśród nich zdecydowanie przeważają te pozytywne.

Na co zwracają uwagę konsumenci?

Wielu podkreśla, że dzięki Keto Actives dużo łatwiej udało im się przetrwać pierwszą fazę diety ketogenicznej. Niektórzy wspominają, że udała im się dopiero któraś z kolei próba przejścia na ten sposób żywienia i to właśnie dzięki przyjmowaniu omawianego suplementu diety. Wcześniejsze wysiłki spalały na panewce z uwagi na trudności związane z „grypą ketogeniczną”.

Konsumenci przyjmujący Keto Actives w trakcie ketozy zauważają znacznie rzadsze napady głodu oraz brak ochoty na słodycze. Dzięki temu o wiele łatwiej jest im cieszyć się posiłkami praktycznie pozbawionymi węglowodanów.

Wśród osób trenujących pojawiły się głosy, że zażywanie Keto Actives pomogło im poprawić wyniki i znacznie zwiększyć wytrzymałość. Dodatkowo okazuje się, że, najprawdopodobniej dzięki ashwagandzie, znacznie lepiej śpią, co zdecydowanie przyspiesza regenerację.

Co ciekawe, na przyjmowanie Keto Actives decydują się także osoby, które nie stosują diety ketogennej. Składniki zwarte w produkcie pomagają im pozbyć się obrzęków, przyspieszyć metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej.

Keto Actives – czy warto go stosować?

Z analizy składu produktu wynika, że stosowanie Keto Actives może przynieść wiele korzyści. Przede wszystkim, dzięki wspieraniu w pierwszej, najtrudniejszej fazie produkt ułatwia wejście w ketozę oraz wytrwanie w niej.

Składniki aktywne nie tylko wspierają proces spalania tkanki tłuszczowej i korzystanie z ciał ketonowych, ale także ułatwiają adaptację do ogromnej zmiany, jaką niewątpliwie stanowi dieta ketogenna.

Pozytywne opinie w Internecie dodatkowo utwierdzają nas w przekonaniu, że Keto Actives to produkt wart polecenia. Dzięki niemu znacznie szybciej osiągniesz swoje cele i schudniesz bez uszczerbku na zdrowiu.


Źródła:

 1. Sampaio LP. Ketogenic diet for epilepsy treatment. Arq Neuropsiquiatr. 2016 Oct;74(10):842-848. doi: 10.1590/0004-282X20160116. PMID: 27759811.
 2. Pan H, Xu LH, Huang MY, et al. Piperine metabolically regulates peritoneal resident macrophages to potentiate their functions against bacterial infection. Oncotarget. 2015;6(32):32468-32483. doi:10.18632/oncotarget.5957
 3. Stohs SJ, Preuss HG, Keith SC, Keith PL, Miller H, Kaats GR. Effects of p-synephrine alone and in combination with selected bioflavonoids on resting metabolism, blood pressure, heart rate and self-reported mood changes. Int J Med Sci. 2011 Apr 28;8(4):295-301. doi: 10.7150/ijms.8.295. PMID: 21537493; PMCID: PMC3085176.
 4. Bort A, Sánchez BG, Mateos-Gómez PA, Díaz-Laviada I, Rodríguez-Henche N. Capsaicin Targets Lipogenesis in HepG2 Cells Through AMPK Activation, AKT Inhibition and PPARs Regulation. Int J Mol Sci. 2019;20(7):1660. Published 2019 Apr 3. doi:10.3390/ijms20071660
 5. Snitker S, Fujishima Y, Shen H, Ott S, Pi-Sunyer X, Furuhata Y, Sato H, Takahashi M. Effects of novel capsinoid treatment on fatness and energy metabolism in humans: possible pharmacogenetic implications. Am J Clin Nutr. 2009 Jan;89(1):45-50. doi: 10.3945/ajcn.2008.26561. Epub 2008 Dec 3. PMID: 19056576; PMCID: PMC3151435.
 6. Panchal SK, Bliss E, Brown L. Capsaicin in Metabolic Syndrome. Nutrients. 2018;10(5):630. Published 2018 May 17. doi:10.3390/nu10050630
 7. Abdel-Magied EM, Abdel-Rahman HA, Harraz FM. The effect of aqueous extracts of Cynomorium coccineum and Withania somnifera on testicular development in immature Wistar rats. J Ethnopharmacol. 2001;75:1–4.
 8. Lopresti AL, Smith SJ, Malvi H, Kodgule R. An investigation into the stress-relieving and pharmacological actions of an ashwagandha (Withania somnifera) extract: A randomized, double-blind, placebo-controlled study. Medicine (Baltimore). 2019;98(37):e17186. doi:10.1097/MD.0000000000017186
 9. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1038/oby.2005.162
 10. Vengerovskii AI, Yakimova TV, Nasanova ON. [INFLUENCE OF MEDICINAL PLANT EXTRACTS ON THE FUNCTIONS AND ANTIOXIDANT PROTECTION OF ERYTHROCYTES IN RATS WITH EXPERIMENTAL DIABETES MELLITUS]. Eksp Klin Farmakol. 2016;79(2):29-33. Russian. PMID: 27416680.
 11. Khalili N, Fereydoonzadeh R, Mohtashami R, Mehrzadi S, Heydari M, Huseini HF. Silymarin, Olibanum, and Nettle, A Mixed Herbal Formulation in the Treatment of Type II Diabetes: A Randomized, Double-Blind, Placebo-Controlled, Clinical Trial. J Evid Based Complementary Altern Med. 2017 Oct;22(4):603-608. doi: 10.1177/2156587217696929. Epub 2017 Mar 21. PMID: 29228792; PMCID: PMC5871270.
 12. Kennedy A, Martinez K, Schmidt S, Mandrup S, LaPoint K, McIntosh M. Antiobesity mechanisms of action of conjugated linoleic acid. J Nutr Biochem. 2010;21(3):171-179. doi:10.1016/j.jnutbio.2009.08.003
 13. Miner JL, Cederberg CA, Nielsen MK, Chen X, Baile CA. Conjugated linoleic acid (CLA), body fat, and apoptosis. Obes Res. 2001 Feb;9(2):129-34. doi: 10.1038/oby.2001.16. PMID: 11316347.
 14. Dulloo AG, Geissler CA, Horton T, Collins A, Miller DS. Normal caffeine consumption: influence on thermogenesis and daily energy expenditure in lean and postobese human volunteers. Am J Clin Nutr. 1989 Jan;49(1):44-50. doi: 10.1093/ajcn/49.1.44. PMID: 2912010.
 15. Dangol M, Kim S, Li CG, Fakhraei Lahiji S, Jang M, Ma Y, Huh I, Jung H. Anti-obesity effect of a novel caffeine-loaded dissolving microneedle patch in high-fat diet-induced obese C57BL/6J mice. J Control Release. 2017 Nov 10;265:41-47. doi: 10.1016/j.jconrel.2017.03.400. Epub 2017 Apr 4. PMID: 28389409.
 16. Santos RM, Lima DR. Coffee consumption, obesity and type 2 diabetes: a mini-review. Eur J Nutr. 2016 Jun;55(4):1345-58. doi: 10.1007/s00394-016-1206-0. Epub 2016 Mar 30. PMID: 27026242.
 17. Sharma S, Agrawal RP, Choudhary M, Jain S, Goyal S, Agarwal V. Beneficial effect of chromium supplementation on glucose, HbA1C and lipid variables in individuals with newly onset type-2 diabetes. J Trace Elem Med Biol. 2011 Jul;25(3):149-53. doi: 10.1016/j.jtemb.2011.03.003. Epub 2011 May 12. PMID: 21570271.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *