Vigordic – opinie, recenzja i osobiste doświadczenia

vigordic

Według niektórych szacunków, zaburzenia erekcji to problem, który może dotyczyć od 5% do nawet 20% mężczyzn na całym świecie. Nie dziwi zatem fakt, że producenci środków na potencję prześcigają się w produkowaniu co raz to skuteczniejszych środków na potencję. Dziś przyjrzałem się naturalnej formule Vigordic. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak działa ten produkt i jakich efektów możesz oczekiwać, koniecznie przeczytaj moją recenzję.

vigordic

Co to jest Vigordic?

Vigordic to suplement diety stworzony z myślą o mężczyznach, którzy borykają się problemami natury seksualnej, takimi jak: trudność w osiągnięciu oraz utrzymaniu erekcji, niskie libido, zmniejszona wytrzymałość czy niewystarczająca twardość członka, by móc odbyć stosunek seksualny.

Produkt zawiera naturalne składniki, które poprawiają krążenie krwi w tkankach penisa oraz wykazują działanie afrodyzjakalne. Co ciekawe, Vigoric za sprawą specjalnie dobranych składników może przyczynić się także do wzmocnienia płodności.

Vigordic – działanie

  • Pomaga uzyskać odpowiednią siłę erekcji niezbędną do odbycia stosunku.
  • Zwiększa popęd seksualny.
  • Zwiększa wytrzymałość oraz regenerację po wytrysku.
  • Podnosi jakość życia seksualnego.
  • Pomaga zwiększyć rozmiar członka w czasie erekcji, dzięki poprawie cyrkulacji krwi w obrębie narządów płciowych.

Wiem, że problem zaburzeń erekcji staje się niejako „standardem” wśród mężczyzn. Oczywiście nie jest to zjawisko pożądane. Niestety również ja mierzyłem się z tym problemem. Przetestowałem dziesiątki (jeśli nie setki) produktów i na podstawie mojego doświadczenia, a także w oparciu o pozytywne opinie ekspertów oraz innych mężczyzn, jako numer 1 rekomenduję Eron Plus.

eron plus

W zaburzeniach erekcji niezwykle ważne jest prawidłowe odżywianie, ruch, właściwa masa ciała, ale jeśli chodzi o typowe „wzmacniacze męskości”, Eron Plus nie ma sobie równych i dopiero po jego zastosowaniu odczułem kolosalną różnicę.

Rafał (Zdrowomaniak) – autor recenzji

Jaki jest skład Vigordicu?

Skład kapsułek Vigordic to temat wart poruszenia, bowiem mamy tu do czynienia z całkowicie naturalną formułą. Warto rozbić ją na poszczególne elementy, by przekonać się, w jaki sposób Vigordic może wpłynąć na utrzymanie męskich funkcji seksualnych.

Sarsaparilla (Smilax officinalis Kunth)

Sarsaparilla spotykana jest także pod nazwą kolcorośl. Jest to roślina stosowana w medycynie naturalnej od zarania dziejów. Tradycyjnie była wykorzystywana jako afrodyzjak i środek wspomagający męską sprawność seksualną.

W niektórych kulturach sarsaparilla była uważana za roślinę zwiększającą libido i poprawiającą funkcje seksualne. Już w dawnych czasach uważało się, że kolcorośl wpływa na poprawę krążenia krwi, co może pozytywnie wpłynąć na zdolność osiągnięcia i utrzymania erekcji, a także zwiększenie libido.

Współczesne badania naukowe na temat wpływu sarsaparilli na męskie funkcje seksualne są ograniczone, choć wiele wskazuje na to, że roślina ta może być skuteczna w pokonywaniu zaburzeń erekcji.

W artykule z 2017 r. kolcorośl (obok innych azjatyckich afrodyzjaków), została zrecenzowana jako skuteczny środek wspomagający leczenie zaburzeń erekcji,

Owies zwyczajny (Avena sativa L.)

Drugi składnik kapsułek Vigordic to owies zwyczajny, który jest rośliną znaną ze swoich właściwości odżywczych i zdrowotnych. Od dawna przypisuje się jej korzystny wpływ na zdrowie i funkcje seksualne mężczyzn.

Owies zwyczajny często stosowany jako suplement diety lub składnik w preparatach ziołowych wspomagających męskie funkcje seksualne, takie jak libido i potencja.

Według niektórych doniesień, owies zwyczajny może wpływać na regulację poziomu testosteronu, co jest istotne dla utrzymania zdrowych funkcji seksualnych u mężczyzn.

Jaki z tego morał? Warto włączyć do diety płatki owsiane – recenzja z 2013 r. mówi, że owies ma szeroki wpływ na zdrowie, dlatego warto regularnie sięgać po popularną owsiankę.

Buzdyganek naziemny (Tribulus terrestris L.)

Kolejny składnik zastosowany w kapsułkach Vigordic to tribulus terrestris. Jest on szeroko znany jako środek zwiększający libido, poprawiający funkcje seksualne i zwiększający poziom testosteronu.

Niektóre badania laboratoryjne sugerują, że tribulus terrestris może mieć korzystny wpływ na funkcje seksualne, jak również na gospodarkę hormonalną męskiego organizmu. Jednak większość badań przeprowadzonych na ludziach nie wykazała znaczących korzyści dla libido, potencji, a także poziomu testosteronu u zdrowych mężczyzn.

Warto jednak przytoczyć badania z 2013 r., których przedmiotem było porównanie tribulus terrestris i placebo w zakresie redukcji zaburzeń erekcji.

Wniosek: Tribulus terrestris nie był skuteczniejszy niż placebo w zakresie poprawy objawów zaburzeń erekcji lub całkowitego poziomu testosteronu w surowicy.

Palma sabałowa (Serenoa repens)

Serenoa repens, znana również jako palma sabalowa, jest rośliną powszechnie stosowaną jako suplement diety mający na celu poprawę zdrowia prostaty i objawów związanych z przerostem gruczołu krokowego (łagodnym rozrostem gruczołu krokowego).

Przerost gruczołu krokowego jest stanem mogącym prowadzić do różnych objawów, w tym zaburzeń erekcji i zmniejszenia libido. Palma sabalowa znana jest ze swoich właściwości przeciwzapalnych, dzięki czemu może przyczynić się do zmniejszenia objawów przerostu gruczołu krokowego, a co za tym idzie, wpływać na poprawę funkcji seksualnych.

L-arginina

Ostatni składnik zastosowany w kapsułkach Vigordic to l-arginina. Jest to aminokwas, który odgrywa ważną rolę w organizmie, w tym w rozszerzaniu naczyń krwionośnych. O argininie jako środku pomagającym w „miłosnym doppingu” wielokrotnie mówił także wybitny polski seksuolog – prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

Mechanizm działania argininy w kontekście zaburzeń erekcji związany jest z jej zdolnością do zwiększania produkcji tlenku azotu (NO) w organizmie. Tlenek azotu jest związkiem chemicznym, który przyczynia się rozszerzenia naczyń krwionośnych poprzez relaksację mięśni gładkich w ich ścianach.

W przypadku zaburzeń erekcji, częstym czynnikiem jest niewystarczający napływ krwi do prącia. Jedną z przyczyn tego problemu może być niewystarczająca produkcja tlenku azotu, który jest niezbędny do rozszerzenia naczyń krwionośnych prącia i zwiększenia napływu większej ilości krwi.

Arginina jest aminokwasem działającym jako prekursor tlenku azotu. Oznacza to, że po jej spożyciu, arginina ulega przekształceniu w organizmie w tlenek azotu za pośrednictwem pewnych enzymów. W rezultacie, zwiększa się dostępność tlenku azotu, co prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, w tym również naczyń krwionośnych prącia.

Poprzez zwiększenie przepływu krwi do prącia, arginina może pomóc w poprawie erekcji, w szczególności gdy problem ten wynika z niedostatecznego przepływu krwi. Szerzej na ten temat pisałem w artykule: L-arginina a potencja. Jaka najlepsza?

Dokładny skład Vigordic z etykiety:

SkładnikZawartość w 1 kapsułce
Esktrakt z korzenia sarsaparilla180 mg
Ekstrakt z ziela owsa zwyczajnego90 mg
Ekstrakt z korzenia buzdyganka20 mg
Ekstrakt z jagód palmy sabałowej15 mg
L-arginina10 mg
skład suplementu diety Vigordic
Skład produktu Vigordic opracowałem na podstawie danych dostępnych w GIS: https://powiadomienia.gis.gov.pl/

Jak stosować Vigordic?

Suplement diety Vigordic należy stosować raz dziennie przez okres co najmniej 3 miesięcy, aby wysycić organizm składnikami odżywczymi zawartymi w tym produkcie. Oczywiście pierwsze efekty będą odczuwalne znacznie szybciej, jednak warto mieć na uwadze, że produkt ten nie będzie działał po pierwszej dawce tak, jak oczkuje tego większość mężczyzn.

Jakie są opinie o kapsułkach Vigordic?

W dzisiejszych czasach rzadko kiedy dokonujemy zakupu, nie sprawdzając uprzednio opinii. Co o recenzowanym produkcie sądzą mężczyźni? Jeśli chodzi o Vigordic, opinie są w większości pozytywne, co oznacza, że suplement ten działa zgodnie z informacjami, jakie możemy znaleźć na stronie producenta.

Mamy tutaj dobrze skomponowany i naturalny skład, co również i mi osobiście się podoba. Natomiast produkt nie zostanie moim faworytem i zdecydowanie pozostanę wierny kapsułkom Eron Plus, które w mojej ocenie dają porządnego kopa i erekcję niczym Maczuga Herkulesa w Ojcowskim Parku Narodowym. 😉

Vigordic – opinie lekarzy

Wiele osób zastanawia się, czy w przypadku kapsułek Vigordic, opinie lekarzy są pozytywne czy raczej negatywne. Zajrzałem do kilku źródeł i nie znalazłem żadnych opinii wystawionych przez personel medyczny. Nie jest to produkt apteczny, a zatem może nie być znany w kręgach lekarskich.

Zobacz także: Tabletki na potencję – zobacz, co wybrać! Ranking 2023

Czy Vigordic powoduje skutki uboczne?

Z reguły suplementy diety są bezpieczne, jeśli stosowane są zgodnie z zaleceniami, jakie możemy znaleźć w instrukcji dołączonej do opakowania czy na etykiecie produktu.

Na pewno ze stosowania Vigordicu powinny zrezygnować osoby mogące mieć uczulenie na którykolwiek składnik produktu.

W przypadku wątpliwości co do przeciwwskazań czy skutków ubocznych, przed zastosowaniem suplementu warto omówić te kwestie z lekarzem.

Vigordic – cena

Cena jednego opakowania Vigordic wynosi 137 zł i jest to cena promocyjna. Czy jest ona wygórowana? Według mnie nie, ponieważ jedno opakowanie zawiera 30 kapsułek i wystarczy na miesiąc stosowania. Uwierzcie mi, ale wiedziałem znacznie droższe suplementy diety, których miesięczny koszt stosowania wynosił prawie 500 zł!

Gdzie kupić Vigordic?

Vigordic najlepiej zamówić poprzez oficjalną stronę producenta. Dzięki temu masz pewność, że otrzymasz produkt kompletny i pełnowawartościowy.

Jak zamówić? Wystarczy w bardzo prostym formularzu podać imię i nazwisko oraz numer telefonu, a następnie konsultant oddzowni i potwierdzi wszystkie dane niezbędne do realizacji procesu zamówienia.

Czy kupię Vigordic w aptece?

Nie. Jak wspomnałem wcześniej – nie jest to produkt apteczny i nie znajdziemy go w aptekach.

Czy kupię Vigordic na Allegro?

Tak. Na chwilę obecną znalazłem kilkanaście ofert sprzedaży Vigordic na Allegro.

vigordic na allegro

Podsumowanie

Stosowanie naturalnych suplementów diety na potencję takich, jak Vigordic niesie za sobą kilka potencjalnych korzyści.

Naturalny skład

Vigordic zawiera substancje pochodzenia naturalnego. Są to składniki, które są powszechnie stosowane w tradycyjnej medycynie i mają niezwykle długą historię użytkowania.

Bogata formuła

Vigordic zawiera różne składniki, które mogą działać synergistycznie, wspierając zdrowie seksualne. Więcej składników to zróżnicowane działanie np. korzystny wpływ na przepływ krwi, produkcję hormonów czy zdrowie naczyń krwionośnych.

Bezpieczeństwo

Vigordic w porównaniu do „niebieskich pigułek” na potencję może być uznany jako bezpieczniejsza alternatywa.

Poprawa ogólnej kondycji zdrowotnej

Niektóre naturalne środki na potencję, oprócz wpływu na funkcje seksualne, mogą również wspierać ogólną kondycję zdrowotną np. poprzez przeciwutleniające działanie.

Pamiętajmy jednak, że skuteczność naturalnych suplementów diety na potencję, jak np. recenzowany Vigordic, uzależniona jest od indywidualnych czynników zdrowotnych i przyczyn problemów z erekcją czy zaniżonym libido. Niekiedy konieczna jest konsultacja lekarska, dlatego jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, warto zasięgnąć pomocy lekarskiej.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *