NuviaLab Meno – naturalne wsparcie w menopauzie

nuvialab meno

NuviaLab Meno to suplement diety przeznaczony dla kobiet w okresie menopauzalnym. Jak działa i czy jest skuteczny?

Menopauza jest normalnym fizjologicznym zjawiskiem, które dotyczy każdej zdrowej kobiety. Niemniej jednak, wszystkie objawy, jakie towarzyszą okresowi przekwitania, z całą pewnością nie należą do najprzyjemniejszych.

Właśnie dlatego wiele kobiet poszukuje wsparcia w tym wyjątkowym okresie i sięga po suplementy diety, które mają pomagać zniwelować nieprzyjemne symptomy menopauzy. Sprawdźmy, jak w takich przypadkach sprawdzi się NuviaLab Meno.

nuvialab meno

Czym jest menopauza?

Aby dobrze zrozumieć działanie suplementu diety NuviaLab Meno, musimy wiedzieć, czym jest sama menopauza,. O tym, jakie są jej objawy oraz znać ich dokładne przyczyny powiemy nieco później.

Menopauza, zwana również klimakterium, to ostateczne ustanie miesiączkowania spowodowane brakiem aktywności pęcherzyków jajnikowych (pęcherzyków Graafa). Najczęściej pojawia się u kobiet między 45 a 55 rokiem życia. Średnia wieku wystąpienia menopauzy u polskich kobiet to 51 lat.

Moment menopauzy jest zapisany w genach kobiety, jednak do końca nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy dokładnie nastąpi.

Kobieta może jedynie szacować czas nadejścia menopauzy na podstawie obniżenia stężenia kluczowych hormonów i innych symptomów, które niejednokrotnie mogą jej doskwierać. Jednak o tym za chwilę.

Menopauza wiąże się z ostatecznym ustaniem miesiączkowania. Wiele osób potocznie „menopauzą” określa ogólny czas i stan po wystąpieniu ostatniego krwawienia. Jednak w rzeczywistości cały proces przekwitania jest nieco bardziej skomplikowany i dzieli się na kilka etapów.

Dokładniej, terminem „menopauzy” możemy nazwać jedynie ostatnią miesiączkę.

Oprócz tego kluczowymi pojęciami są okres premenopauzalny, postmenopauzalny i pomenopauzalny.

Premenopauza może rozpocząć się nawet na kilka lat przed wystąpieniem samej menopauzy. Właśnie wtedy w organizmie kobiety poziom hormonów (estrogenów i progesteronu) ulega znacznym wahaniom, cykle stają się nieregularne, a kobietom mogą towarzyszyć różnego rodzaju objawy.

Już wówczas niezwykle ważne zwracanie uwagi na możliwe występujące objawy i odpowiednie wsparcie w postaci suplementacji.

Po okresie premenopauzalnym nadchodzi czas wystąpienia menopauzy – ostatniej miesiączki – którą ostatecznie stwierdza się po upływie roku bez pojawienia się żadnego krwawienia. Właśnie ten czas, 12-u miesięcy z rzędu, od ostatniego krwawienia nazywamy okresem postmenopauzalnym.

Z uwagi na wahania hormonalne w okresie premenopauzalnym cykle stają się bardzo nieregularne, a krwawienia mogą pojawiać się nawet co kilka miesięcy. Z tego względu bardzo ważne jest uważne obserwowanie swojego organizmu.

Jak słusznie można zauważyć, w momencie wystąpienia samej menopauzy nie można jednoznacznie jej potwierdzić.

Ostatecznie o momencie wystąpienia menopauzy możemy mówić dopiero wtedy, kiedy minie 12-miesięczny okresu postmenopauzalnego i kobieta ostatecznie wejdzie w czas pomenopauzalny.

Na przestrzeni czasu pojęcie menopauzy ulegało znacznym zmianom. Jeszcze w XIX wieku uważano ją za chorobę, jednak (całe szczęście) rozwój kultury doprowadził do zmiany podejścia.

Podkreślamy, że menopauza jest normalnym i przede wszystkim zdrowym zjawiskiem fizjologicznym, które zachodzi w organizmie każdej kobiety. Pamiętaj, że aby przejść ten etap w możliwie najbardziej komfortowy sposób, ważne jest odpowiednie wsparcie w postaci właściwego stylu życia i zastosowania suplementacji.

Czym jest suplement diety NuviaLab Meno?

Suplement diety NuviaLab Meno jest kompozycją naturalnych składników aktywnych, stworzoną specjalnie z myślą o kobietach w okresie okołomenopauzalnym. Zamknięta w kapsułkach moc substancji czynnych pozwala na złagodzenie negatywnych objawów występujących przed i po menopauzie.

Kobiety suplementujące NuviaLab Meno mogą wręcz zapomnieć o menopauzie i korzystać z życia bez dyskomfortu związanego z przekwitaniem.

Dla większości kobiet czas okołomenopauzalny jest wyjątkowym i równocześnie trudnym etapem w życiu. Warto w tym okresie szukać wsparcia w postaci jakościowej suplementacji. NuviaLab Meno oferuje szerokie spektrum działania i skuteczność łagodzenia objawów menopauzy.

Kapsułki NuviaLab Meno pod lupą – co znajdziemy w składzie?

Poddaliśmy dokładnej analizie każdy składnik suplementu diety NuviaLab Meno, aby sprawdzić, czy substancje aktywne obecne w kapsułkach faktycznie oddziałują na doskwierające objawy menopauzy. Czego się dowiedzieliśmy?

Ekstrakt z szyszek chmielu zwyczajnego (Humulus lupulus) [0,03% 8-prenylonaringeniny] – Luprenol®

Substancja, którą w NuviaLab Meno znajdziemy na pierwszym miejscu w składzie. Kompleksowe działanie ekstraktu z szyszek chmielu zwyczajnego (Humulus lupulus) na objawy menopauzy wynika z obecności fitoestrogenów. Są to naturalne związki roślinne, które swoją budową chemiczną przypominają budowę estrogenów – kobiecych hormonów.

Niskie stężenie estrogenów w głównej mierze odpowiada za doskwierające symptomy menopauzy, a zastąpienie ich przez fitoestrogeny może realnie wspomagać organizm kobiety w walce z wahaniami hormonalnymi.

Potwierdzono, że regularne przyjmowanie ekstraktu z chmielu, zawierającego 8-prenylonaringeninę, wywarło korzystny wpływ na dolegliwości związane z menopauzą. [1] Szczególną skuteczność wykazano w niwelowaniu objawów naczynioruchowych [2], do których zaliczamy uderzenia gorąca, nocną potliwość, zawroty i ból głowy, podwyższoną temperaturę ciała, problemy ze snem i kołatanie serca.

Podobne wyniki uzyskano również w przypadku przyjmowania ekstraktu z chmielu zwyczajnego we wczesnych etapach menopauzy. [3]

Dodatkowo wykazano, że ekstrakt z szyszek chmielu zwyczajnego korzystnie wpływa na markery obrotu kostnego u kobiet po menopauzie, stanowiąc tym samym świetną profilaktykę przeciwko osteoporozie. [4]

Ekstrakt z nasion kozieradki pospolitej (Trigonella foenum-graecum) [50% saponin] – Libifem®

Ekstrakt z nasion kozieradki pospolitej wpływa korzystnie na aktywność organizmu, która odpowiada za modelowanie stężenia hormonów. Wyrównanie poziomu hormonów we krwi skutecznie przyczynia się do niwelowania uderzeń gorąca i nocnych potów. [5]

W badaniach, w których analizie poddano skuteczność oddziaływania ekstraktu z nasion kozieradki pospolitej na redukcję objawów menopauzy, wykazano, że regularna suplementacja powoduje znaczną poprawę w zakresie objawów naczynioruchowych, psychospołecznych, fizycznych i seksualnych. [5, 6]

Ponadto ekstrakt z Trigonella foenum-graecum doskonale przyczynia się do ustabilizowania wahań nastroju oraz zmniejsza ryzyko rozwinięcia się depresji pomenopauzalnej. [6]

Ekstrakt z liści i kwiatów koniczyny łąkowej (Trifolium pratense) [8% izoflawonów]

Ekstrakt z liści i kwiatów koniczyny łąkowej zawarty w kapsułkach NuviaLab Meno stanowi bardzo dobre źródło izoflawonów.

Izoflawony to związki pochodzenia roślinnego, które wykazują działanie stabilizujące kobiecą gospodarkę hormonalną, a także mają silne właściwości antyoksydacyjne, kardioprotekcyjne i antykancerogenne. [7]

Wykazano również, że izoflawony pochodzące z liści i kwiatów koniczyny łąkowej mają korzystny wpływ na ciśnienie krwi u kobiet po menopauzie [8], co przekłada się na zapobieganie występowaniu chorób układu sercowo-naczyniowego.

Ponadto ekstrakt z Trifolium pratense jest doskonałym wsparciem dla kobiet po menopauzie w walce z nieprawidłowym stężeniem cholesterolu we krwi i podwyższonym wskaźnikiem BMI. [9]

Ekstrakt z ziela lucerny siewnej (Medicago sativa)

Ten składnik suplementu diety NuviaLab Meno odpowiada za działanie antydopaminergiczne (blokujące wydzielanie dopaminy) skutecznie zwalczające objawy zaburzeń psychicznych. Niestety ta kwestia jest wciąż bardzo często bagatelizowana w kontekście menopauzy.

Wiele kobiet w okresie menopauzalnym zmaga się nie tylko z wahaniami nastroju, ale także z ciężką chandrą, a nawet stanami depresyjnymi. W dzisiejszych czasach coraz więcej mówi się o znaczeniu zdrowia psychicznego, jednak wciąż jest to temat, który w społeczeństwie budzi wiele kontrowersji.

Menopauza powoduje na tyle duże wahania w gospodarce hormonalnej, że bez odpowiedniego wsparcia u kobiet może rozwinąć się depresja.

Ekstrakt z ziela lucerny siewnej ma lekkie działanie podobne do tego, które wykazują leki przeciwpsychotyczne stosowane w terapii zaburzeń psychotycznych. [10] Dzięki temu NuviaLab Meno pomaga zachować pełną równowagę, kontrolę emocjonalną i spokój psychiczny.

Ekstrakt z korzenia rabarbaru dłoniastego (Rheum palmatum) [1,5% reiny]

Ekstrakt z korzenia rabarbaru dłoniastego wykazuje bardzo silne działanie estrogenowe. Właśnie z tego względu jest wykorzystywany jako składnik aktywny NuviaLab Meno.

Ponownie podkreślamy, że stężenie estrogenów we krwi u kobiet po menopauzie jest znacznie niższe niż u kobiet przed menopauzą. Również – nie bez powodu – w leczeniu objawów menopauzalnych wykorzystuje się hormonalną terapię zastępczą z zastosowaniem fitoestrogenów.

Rheum palmatum został przebadany pod kątem aktywności estrogenowej i sklasyfikowany jako związek, który może przyczynić się do wyregulowania gospodarki hormonalnej u kobiet po menopauzie. Dodatkowo wykazano, że substancje aktywne w ekstrakcie z korzenia rabarbaru dłoniastego posiadają właściwości przeciwkancerogenne. [11]

Witamina E, D, B6 i kwas foliowy

W składzie suplementu diety NuviaLab Meno znajdziemy również witaminy z ukierunkowanym działaniem na profilaktykę schorzeń, których ryzyko wystąpienia wzrasta u kobiet po menopauzie.

Kluczowa jest tutaj witamina D, której suplementacja jest niezbędna w przypadku zapobiegania rozwojowi osteoporozy. W NuviaLab Meno witamina D – Vita-algae D® obecna jest w postaci dobrze przyswajalnego cholekalcyferolu.

L-metylofolian wapnia – Advifolate®, jako źródło kwasu foliowego przyczynia się do znaczącego obniżenia stężenia homocysteiny we krwi. [12] Podwyższone ilości tego białka w osoczu są jednoznacznie powiązane ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego.

Octan DL-alfa-tokoferylu, jako źródło witamina E jest silnym przeciwutleniaczem, który zmniejsza stres oksydacyjny we wszystkich tkankach organizmu. Ponadto witamina E ma działanie zwiększające libido [13] oraz wspiera pamięć i koncentrację.

Witamina B6 w postaci chlorowodorku pirydoksyny przyczynia się do prawidłowej produkcji i funkcjonowania płytek krwi u kobiet po menopauzie, a także do redukcji wolnych rodników. [14] Dodatkowo witamina B6 wykazuje działanie wspomagające układ immunologiczny i nerwowy.

Wegańska formuła

Warto również wspomnieć, że otoczki kapsułek NuviaLab Meno są produkowane z hydroksypropylometylocelulozy. Związek ten, w przeciwieństwie do żelatyny stosowanej w tańszych suplementach diety, jest w pełni bezpieczny dla wegan.

Jakie są opinie kobiet o NuviaLab Meno?

Szukając dobrego suplementu diety, powinniśmy brać pod uwagę opinie użytkowników, które są bardzo ważnymi czynnikami mogącymi pomóc podjąć decyzję o zakupie.

Sprawdziliśmy liczne fora internetowe i grupy w social mediach, aby znaleźć rzetelne informacje na temat tego, co kobiety tak naprawdę sądzą o NuviaLab Meno.

Przyznamy, że po dokładnym przeanalizowaniu składu nie spodziewaliśmy się znaleźć innych komentarzy, niż tylko tych od zadowolonych konsumentek.

Z uwagi na to, że w produkcji NuviaLab Meno wykorzystano wysokiej jakości substancje czynne, działanie suplementu diety jest naprawdę skuteczne.

Kobiety regularnie przyjmujące NuviaLab Meno piszą o zauważalnym ograniczeniu występowania objawów menopauzy.

Możemy przeczytać o zniwelowaniu uderzeń gorąca i nadmiernej potliwości, ustabilizowaniu wahań nastroju, polepszeniu jakości snu, zwiększeniu energii w ciągu dnia, a także o wsparciu w kontrolowaniu masy ciała oraz redukcji zatrzymywania wody w organizmie.

Dawkowanie NuviaLab Meno – jak przyjmować suplement diety?

Jedna dawka suplementu diety NuviaLab Meno to dwie kapsułki. Suplement diety należy przyjmować raz dziennie, regularnie przez minimum 3 miesiące.

Producent rekomenduje zażywanie kapsułek przed, w trakcie lub po posiłku oraz popijanie ich 300 ml wody (jedną szklanką). Dzięki obecności płynu i innych składników odżywczych, substancje aktywne w NuviaLab Meno mogą w pełni się przyswoić, a tym samym zadziałać z najsilniejszym możliwy potencjałem.

Przestrzeganie zaleceń producenta dotyczących przyjmowania suplementu diety, znacząco wpływa na lepsze i bardziej efektywne działanie NuviaLab Meno.

NuviaLab Meno – gdzie kupić?

Suplement diety NuviaLab Meno możemy zamówić na oficjalnej stronie producenta: https://nuvialabmeno.pl/

Niestety NuviaLab Meno nie jest dostępny stacjonarnie w aptekach czy innych sklepach z suplementami diety.

Mimo tego zakup NuviaLab Meno jest bardzo prosty, a cały proces składania zamówienia jest bezproblemowy. Na stronie producenta możemy skorzystać z różnych metod płatności i kilku opcji dostawy.

Wszystko po to, aby każda kobieta mogła otrzymać NuviaLab Meno pod wskazany adres, już w ciągu dwóch dni roboczych od złożenia zamówienia.

Jeżeli jesteś zainteresowana zakupem NuviaLab Meno, pamiętaj, aby wystrzegać się tańszych podróbek, czy innych zamienników oryginalnego produktu.

NuviaLab Meno – ile kosztuje?

Cena jednego opakowania NuviaLab Meno to 199 złotych. Jedna sztuka NuviaLab Meno zawiera 60 kapsułek suplementu diety i starczy na jeden miesiąc pełnej suplementacji.

Niektóre z was mogą obawiać się stosunkowo wysokiej ceny. Niemniej jednak podkreślamy, że niższa cena wszystkich tańszych suplementów diety, które mają pomagać zwalczać objawy menopauzy, wynika z wykorzystania słabszych jakościowo składników aktywnych lub zastosowania gorszych metod produkcji. Oba te czynniki mają naprawdę znaczący wpływ na skuteczność działania suplementu diety.

Bez wątpienia w przypadku NuviaLab Meno płacimy za jakość i gwarancję uzyskanych efektów w walce z objawami okresu okołomenopauzalnego.

Dodatkowo, zamawiając na stronie producenta trzy- i sześciomiesięczne pakiety opakowań NuviaLab Meno, możemy skorzystać z promocji.

Wybierając pakiet opakowań na pełne trzy miesiące suplementacji, za jedno opakowanie płacimy 132,66 zł, natomiast w przypadku pakietu na sześć miesięcy, cena jednego opakowania to tylko 99,50 zł.

Dodatkową korzyścią z zakupu pakietów jest fakt, że nie musimy martwić się o przerwanie regularności przyjmowania kapsułek, a tym samym o obniżenie skuteczności działania suplementu diety NuviaLab Meno.

Okres okołomenopauzalny – co dzieje się w organizmie?

Termin klimakterium pochodzi od greckiego słowa klimakteer oznaczającego krok lub drastyczną zmianę. Jego geneza leży w ustaniu aktywności jajników z konsekwentnym zmniejszeniem produkcji hormonów – estrogenów.

Jak już wyżej wspominaliśmy, menopauza nie jest ściśle określonym w czasie, czy losowym zjawiskiem, lecz wiąże się z licznymi postępującymi procesami w organizmie. Zmiany w organizmie kobiety rozpoczynają się na długo przed wystąpieniem objawów klinicznych. Już na początkowych etapach zachodzących zmian możemy szukać odpowiedniego wsparcia w jakościowych suplementach diety.

W początkowych etapach, mimo zbliżającego się momentu wystąpienia menopauzy, cykle menstruacyjne wciąż są regularne, jednak kobiety mogą zauważyć skrócony czas trwania comiesięcznego krwawienia (fazy folikularnej).

Ten pierwszy objaw kobiety mogą zaobserwować już około 40 roku życia. Skrócenie czasu lub intensywności krwawień jest konsekwencją zmian endokrynologicznych, które powodują wzrost stężenia hormonu (FSH) stymulującego pęcherzyki.

Stężenia innych „kobiecych hormonów”, takich jak hormon luteinizujący (LH), czy estrogenów pozostają na stałych poziomach.

Im bliżej menopauzy, tym zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia cyklów bezowulacyjnych i krwawienia stają się zauważalnie nieregularne. Występuje także wzrost gonadotropin, a FSH jest wyższe niż LH. Kluczowy jest również moment, w którym na skutek zmniejszenia się aktywności jajników, poziom estrogenów zaczyna być zmienny.

Kiedy z czasem pęcherzyki przestają całkowicie pracować, następuje całkowite ustanie czynności jajników, a produkcja hormonów jest niewielka. Stężenia estradiolu i progesteronu są bardzo niskie. Zrąb jajnika (czyli struktura w jego wnętrzu) nadal produkuje testosteron, więc zmienia się stosunek estrogenów do androgenów. Może to w niektórych przypadkach skutkować pojawieniem się oznak hirsutyzmu.

Stężenia FSH i LH, które stopniowo wzrastały, stabilizują się.

Wszystkie te zmiany w układzie hormonalnym prowadzą do występowania zauważalnych objawów klinicznych, z którymi wiele kobiet zmuszonych jest zmagać się w tym wyjątkowym czasie.

Objawy menopauzy – bądź czujna!

Konsekwencje menopauzy dla zdrowia – a przede wszystkim związanego z nią spadku stężenia estrogenów we krwi (hipoestrogenizmu) – można mierzyć w krótkim, średnim i długim okresie.

Objawy krótkoterminowe

Przede wszystkim są to zaburzenia naczynioruchowe. Brzmi skomplikowanie? Wbrew pozorom są to objawy, które najczęściej kojarzone są właśnie z menopauzą. Należą do nich uderzenia gorąca, nadmierna potliwość, bezsenność, a także pieczenie i swędzenie skóry.

W objawach krótkoterminowych możemy wymienić również zmiany na podłożu psychicznym, takie jak pogorszenie nastroju, tendencje depresyjne i pogorszenie pamięci.

Pojawiają się one u 75% kobiet i uniemożliwiają jednej trzeciej z nich prowadzenie normalnego życia.

Objawy średnioterminowe

Brak estrogenów najbardziej odbija się na układzie moczowo-płciowym. Dzieje się tak, ponieważ estradiol bierze udział w tworzeniu kolagenu w skórze, błonach śluzowych, tkance łącznej i kostnej, a jego deficyt będzie prowadził do zmniejszenia turgoru (napięcia) tkanek i ich wytrzymałości na rozciąganie. To z kolei może powodować nietrzymanie moczu, parcie na mocz oraz powtarzające się infekcje dróg moczowych.

Objawy długoterminowe

Osteoporoza. Estrogeny sprzyjają wchłanianiu wapnia w jelicie, pobudzają specyficzne receptory w osteoblastach (komórkach kościotwórczych), aktywują produkcję macierzy kostnej i odkładanie wapnia w kości. Co za tym idzie, niskie stężenie estrogenów wiąże się z degradacją tkanki kostnej. Największa utrata masy kostnej następuje w ciągu pięciu lat po menopauzie.

Choroby układu krążenia. Choroby układu krążenia są główną przyczyną zgonów u kobiet po menopauzie. Zbyt niskie stężenie estrogenów po menopauzie wpływa na obniżony metabolizm lipidów, a co za tym idzie zwiększenie stężenia „złego” cholesterolu LDL i zmniejszenie stężenia „dobrego” cholesterolu HDL. Niewystarczająca ilość estrogenów może również działać promiażdżycowo, ponieważ hormony te są obecne na wszystkich etapach hamowania powstawania blaszki miażdżycowej.

Zmiany w ośrodkowym układzie nerwowym. Estrogeny korzystnie wpływają na funkcje poznawcze, zachowania afektywne, nastrój, pamięć, aktywność, regulację temperatury ciała, odczuwanie bólu i zachowania seksualne. Na podstawie obecnej wiedzy można stwierdzić, że estrogeny mają działanie przeciwdepresyjne, zwiększają przepływ naczyniowy i wywierają bezpośredni bodziec na neurony. Obniżenie ich stężenia związane z menopauzą wpływa niekorzystnie na cały układ nerwowy.

Podsumowanie – czy warto kupić NuviaLab Meno?

Przyznamy szczerze, że szukając informacji na temat NuviaLab Meno, sami nie spodziewaliśmy się uzyskania, aż takich rezultatów.

  • Jakościowy skład z naprawdę przemyślaną kompozycją substancji czynnych.
  • Skuteczność działania składników aktywnych potwierdzona wynikami badań.
  • Dobrze przyswajalne formy związków.
  • Dostosowane metody produkcji.
  • Gwarancja jakości producenta.
  • Wiele opinii zadowolonych użytkowniczek.

Czy potrzebujemy czegoś więcej, aby odpowiedzieć na pytanie, czy warto? Według nas nie, a odpowiedź sama się nasuwa.

NuviaLab Meno to suplement diety, który zdecydowanie warto przyjmować w celu walki z doskwierającymi objawami menopauzy. Pokonaj uderzenia gorąca, wahania nastroju, nadmierny przyrost masy ciała, osłabienie, ospałość, bóle głowy i wiele innych symptomów przekwitania – zamów NuviaLab Meno.


Źródła:

  1. Heyerick, A., Vervarcke, S., Depypere, H., Bracke, M., & De Keukeleire, D. (2006). A first prospective, randomized, double-blind, placebo-controlled study on the use of a standardized hop extract to alleviate menopausal discomforts. Maturitas, 54(2), 164–175. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16321485/
  2. Erkkola, R., Vervarcke, S., Vansteelandt, S., Rompotti, P., De Keukeleire, D., & Heyerick, A. (2010). A randomized, double-blind, placebo-controlled, cross-over pilot study on the use of a standardized hop extract to alleviate menopausal discomforts. Phytomedicine : international journal of phytotherapy and phytopharmacology, 17(6), 389–396. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20167461/
  3. Aghamiri, V., Mirghafourvand, M., Mohammad-Alizadeh-Charandabi, S., & Nazemiyeh, H. (2016). The effect of Hop (Humulus lupulus L.) on early menopausal symptoms and hot flashes: A randomized placebo-controlled trial. Complementary therapies in clinical practice, 23, 130–135. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25982391/
  4. Holick, M. F., Lamb, J. J., Lerman, R. H., Konda, V. R., Darland, G., Minich, D. M., Desai, A., Chen, T. C., Austin, M., Kornberg, J., Chang, J. L., Hsi, A., Bland, J. S., & Tripp, M. L. (2010). Hop rho iso-alpha acids, berberine, vitamin D3 and vitamin K1 favorably impact biomarkers of bone turnover in postmenopausal women in a 14-week trial. Journal of bone and mineral metabolism, 28(3), 342–350. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20024591/
  5. [5] Steels, E., Steele, M. L., Harold, M., & Coulson, S. (2017). Efficacy of a Proprietary Trigonella foenum-graecum L. De-Husked Seed Extract in Reducing Menopausal Symptoms in Otherwise Healthy Women: A Double-Blind, Randomized, Placebo-Controlled Study. Phytotherapy research : PTR, 31(9), 1316–1322. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28707431/
  6. Khanna, A., John, F., Das, S., Thomas, J., Rao, J., Maliakel, B., & Im, K. (2020). Efficacy of a novel extract of fenugreek seeds in alleviating vasomotor symptoms and depression in perimenopausal women: A randomized, double-blinded, placebo-controlled study. Journal of food biochemistry, 44(12), e13507. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33025616/
  7. Lukaczer, D., Darland, G., Tripp, M., Liska, D., Lerman, R. H., Schiltz, B., & Bland, J. S. (2005). Clinical effects of a proprietary combination isoflavone nutritional supplement in menopausal women: a pilot trial. Alternative therapies in health and medicine, 11(5), 60–65. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16189949/
  8. Howes, J. B., Tran, D., Brillante, D., & Howes, L. G. (2003). Effects of dietary supplementation with isoflavones from red clover on ambulatory blood pressure and endothelial function in postmenopausal type 2 diabetes. Diabetes, obesity & metabolism, 5(5), 325–332. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12940870/
  9. Chedraui, P., San Miguel, G., Hidalgo, L., Morocho, N., & Ross, S. (2008). Effect of Trifolium pratense-derived isoflavones on the lipid profile of postmenopausal women with increased body mass index. Gynecological endocrinology : the official journal of the International Society of Gynecological Endocrinology, 24(11), 620–624. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19031218/
  10. De Leo, V., Lanzetta, D., Cazzavacca, R., & Morgante, G. (1998). Trattamento dei disturbi neurovegetativi della donna in menopausa con un preparato fitoterapico [Treatment of neurovegetative menopausal symptoms with a phytotherapeutic agent]. Minerva ginecologica, 50(5), 207–211. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9677811/
  11. Kang, S. C., Lee, C. M., Choung, E. S., Bak, J. P., Bae, J. J., Yoo, H. S., Kwak, J. H., & Zee, O. P. (2008). Anti-proliferative effects of estrogen receptor-modulating compounds isolated from Rheum palmatum. Archives of pharmacal research, 31 (6), 722–726. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18563353/
  12. De Leo, V., La Marca, A., Morgante, G., Ciani, F., Zammarchi, E., & Setacci, C. (2000). Low-dose folic acid supplementation reduces plasma levels of the cardiovascular risk factor homocysteine in postmenopausal women. American journal of obstetrics and gynecology, 183(4), 945–947. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11035344/
  13. Ghamari, K., Kashani, L., Jafarinia, M., Tadayon Najafabadi, B., Shokraee, K., Esalatmanesh, S., & Akhondzadeh, S. (2020). Vitamin E and ginseng supplementation to enhance female sexual function: a randomized, double-blind, placebo-controlled, clinical trial. Women & health, 60 (10), 1164–1173. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32893745/
  14. Vignini, A., Nanetti, L., Raffaelli, F., Sabbatinelli, J., Salvolini, E., Quagliarini, V., Cester, N., & Mazzanti, L. (2017). Effect of 1-y oral supplementation with vitaminized olive oil on platelets from healthy postmenopausal women.
  15. Nutrition (Burbank, Los Angeles County, Calif.), 42, 92–98. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28870486/

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *