Czy kurkuma jest dobra na pasożyty?

kurkuma na pasożyty

Kurkuma na pasożyty to jeden z najskuteczniejszych sposobów na walkę z groźnymi intruzami, jakie mogą zamieszkiwać organizm człowieka.

Wbrew pozorom, problemy z pasożytami nie są rzadkością – szacuje się, że aż 80% ludzi może być nosicielami przynajmniej jednego z wielu gatunków robaków, zamieszkujących układ pokarmowy lub inne miejsca w organizmie.

Sprawdź, dlaczego warto się odrobaczać – m.in. za pomocą kurkumy, która ma silne właściwości przeciwpasożytnicze.

Kurkuma na pasożyty – dlaczego warto ją stosować?

Do zakażenia pasożytem może dojść w łatwy sposób, są one bowiem powszechnie obecne w naszym otoczeniu. Często wystarczy jedynie kontakt ze zwierzęciem domowym czy niedokładne umycie owoców przed spożyciem, by do naszego organizmu dostał się intruz.

Większość z nas nie spodziewa się, że może być nosicielem pasożyta – często objawy nie są bowiem wystarczająco charakterystyczne i łatwo pomylić je z przemęczeniem.

Badania wykazują jednak, że zdecydowana większość osób jest narażona na obecność pasożytów, i to nawet przy zachowywaniu wysokiej higieny osobistej.

Ważne

Pasożyty w organizmie są bardzo groźne dla człowieka – powodują wiele chorób, osłabiają organizm i prowadzą do różnych dolegliwości i alergii.

Osoby zmagające się z tym problemem narzekają często na chroniczne zmęczenie, pogorszenie się stanu skóry, wypadanie włosów, niskie samopoczucie i problemy ze snem.

Co prawda można wykonać badania na obecność pasożytów, jednak są one czasochłonne i mają niską skuteczność. Z tego względu zaleca się coroczne odrobaczanie każdemu człowiekowi – nie jest to szkodliwy proces, a może pomóc pozbyć się wielu problemów zdrowotnych.

Mamy do wyboru wiele metod walki z groźnymi organizmami, które zagnieździły się w naszym ciele. Babcine sposoby na pasożyty w organizmie są skuteczną bronią, a przy tym są łatwo dostępne i tanie.

Jednym z najpopularniejszych składników, zalecanych przy tym problemie, jest ostryż długi, czyli znana wszystkim kurkuma. Kurkuma na pasożyty jest bardzo skuteczna. Ta złocista przyprawa jest zabójcza dla pasożytów i pomaga wydalić je z organizmu.

Właściwości kurkumy

Kurkuma jest znana ze swoich właściwości prozdrowotnych – była szeroko stosowana w medycynie naturalnej, głównie w indyjskiej ajurwedzie.

Obecnie od kilku lat są prowadzone badania nad zakresem właściwości kurkumy – podejrzewa się bowiem, że zawarte w niej związki mogą pomóc w walce z komórkami nowotworowymi.

Zauważono także, że kurkuma skutecznie zwalcza niektóre bakterie i wirusy oraz ma silne działanie przeciwzapalne. Dodatkowo pomaga przy jednej z odmian gorączki krwotocznej. [1]

Ostryż długi wspiera działanie układu trawiennego, dbając o zdrowie przewodu pokarmowego. Zauważono także jego skuteczność w zwalczaniu przeziębień i infekcji.

Kurkuma jest również silnym antyoksydantem, a więc chroni organizm przed wolnymi rodnikami, odpowiadającymi za rozwój nowotworów i szybsze starzenie się komórek organizmu.

Kurkuma z piperyną na pasożyty

Choć kurkuma jest bardzo skuteczną bronią w walce z niechcianymi organizmami, takimi jak glisty, tasiemce czy owsiki, charakteryzuje ją dość niska przyswajalność. Na szczęście można łatwo temu zaradzić, wspomagając ją piperyną – substancją znajdującą się w owocach pieprzu czarnego.

Ważne

Kurkuma z piperyną na pasożyty to najlepsze połączenie przy zwalczaniu szkodliwych intruzów z organizmu człowieka. Piperyna znacząco zwiększa przyswajalność kurkuminy, dzięki czemu może ona skutecznie zadziałać na znajdujące się w ciele robaki.

Kurkuma nie tylko niszczy pasożyty, ale również wspiera układ trawienny i pomaga szybciej oczyścić się organizmowi. Piperyna także pozytywnie wpływa na przewód pokarmowy, poprawiając jego ukrwienie, dzięki czemu ma znaczącą rolę w całym procesie usuwania pasożytów z ciała nosiciela.

Warto wiedzieć, że piperyna również jest antyoksydantem, zwalczającym wolne rodniki w organizmie. Dodatkowo wspomaga odchudzanie poprzez zwiększenie wydatków energetycznych ciała człowieka.

Kurkuma na pasożyty – jak stosować?

Istnieje kilka sposobów na stosowanie kurkumy na pasożyty. Aby uchronić się przed robakami, można często wykorzystywać ją w kuchni, doprawiając nią dania – jej charakterystyczny, słodko-ostry smak ma wielu zwolenników.

Jeśli chcemy jednak przeprowadzić kurację odrobaczającą, zaleca się picie specjalnego wywaru z kurkumą – wystarczy rozpuścić łyżeczkę przyprawy w szklance letniej wody. Można dodać do niej także czarnego pieprzu, zawierającego piperynę.

Wystarczy pić 1-2 szklanki dziennie, aby pozbyć się pasożytów.

Można także przygotować ciepły napój z kurkumą – w szklance gorącej wody rozpuszcza się łyżeczkę oleju kokosowego i miodu, a następnie dodaje kurkumę, pieprz i imbir.

Na rynku można także znaleźć gotowe suplementy diety, zawierające ekstrakt z korzenia ostryżu długiego i piperynę. Ich regularne przyjmowanie również może pomóc w oczyszczeniu organizmu z pasożytów. [2]

Babcine sposoby na pasożyty w organizmie

Domowe sposoby na pasożyty to skuteczne metody walki z nieprzyjaznymi nam organizmami, gnieżdżącymi się w układzie pokarmowym, płucach, wątrobie, oczach i wielu innych miejscach w ciele człowieka.

Wśród babcinych sposobów na pasożyty możemy wymienić kilka składników, które skutecznie wspomogą nas w zwalczaniu robaków i oczyszczaniu organizmu z ich pozostałości.

Poza kurkumą warto wymienić:

  • pestki dyni – surowe pestki dyni są skuteczne na pasożyty przewodu pokarmowego; podczas kuracji odrobaczającej powinno się spożywać do 30 g mielonych pestek na czczo, a następnie po dwóch godzinach przyjąć środek na przeczyszczenie;
  • czosnek – czosnek bardzo skutecznie zwalcza pasożyty; wystarczy zalać 10 zmiażdżonych główek czosnku sokiem z ogórków kiszonych i odstawić taką miksturę na 10 dni, a następnie spożywać po 10 ml dziennie przez tydzień;
  • goździki – działaniem przeciwpasożytniczym wyróżniają się także goździki; można przygotować z nich specjalną mieszankę, mieląc je z siemieniem lnianym, a następnie spożywać 2 łyżki na czczo przez kilka dni;
  • olejek z oregano – olejek skutecznie zwalcza pasożyty – wystarczy dodać kilka jego kropel do szklanki wody i pić taki wywar 2-3 razy dziennie.

Źródła:

  1. Written by Kris Gunnars, BSc on July 13, 2018, 10 Proven Health Benefits of Turmeric and Curcumin https://www.healthline.com/nutrition/top-10-evidence-based-health-benefits-of-turmeric
  2. Shahiduzzaman, Md & Daugschies, Arwid. (2011). Curcumin: A Natural Herb Extract with Antiparasitic Properties. 10.1007/978-3-642-19382-8_6. https://www.researchgate.net/publication/226059551_Curcumin_A_Natural_Herb_Extract_with_Antiparasitic_Properties

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *