Locerin to suplement diety, którego zadaniem jest wzmacnianie włosów u kobiet. Specjalnie skomponowany skład zawiera wyłącznie naturalne ekstrakty i pozbawiony jest sztucznych dodatków. Jak Locerin działa na włosy? Czy jego stosowanie rzeczywiście pozwoli cieszyć się bujną fryzurą? Sprawdzamy.
Łysienie to problem, który zwykle kojarzony jest z mężczyznami. Niestety wypadanie włosów dotyczy bardzo dużej ilości kobiet i ta liczba stale rośnie. Przyczyn tego zjawiska jest całe mnóstwo – od chorób, poprzez zachwianie równowagi hormonalnej, po stres.
Z badań wynika, że wśród czynników, które wyraźnie wpływają na wypadanie włosów ważne miejsce zajmują niedobory mikro i makroelementów. [1]
Z tego względu warto rozważyć lepsze zbilansowanie diety oraz zastosowanie odpowiednich suplementów, które pozwolą szybko i skutecznie uzupełnić najważniejsze składniki. Z analizy składu wynika, że Locerin zawiera witaminy, minerały oraz wyciągi, które wykazują zdolność hamowania wypadania włosów oraz pobudzania wzrostu.
Czym jest Locerin?
Locerin jest suplementem diety opartym wyłącznie o naturalne ekstrakty. Jest to o tyle ważne, że zawartość niektórych chemicznych dodatków może negatywnie wpływać na funkcjonowanie organizmu. Codzienne przyjmowanie tego preparatu nie wywołuje więc efektów niepożądanych, stanowiąc całkowicie bezpieczny sposób na uzupełnienie niezbędnych włosom witamin i pierwiastków.
Produkt został opracowany przez specjalistów, których celem było skomponowanie środka dostarczającego mikroelementów znanych z właściwości wspierających kondycję włosów. Składniki Locerin ograniczają wypadanie i łamliwość oraz pobudzają porost nowych i znacznie mocniejszych łodyg.
Działając zarówno na długości włosów, jak i na skórze głowy, środek pomaga zwalczyć najpopularniejsze problemy związane z fryzurą. Efektem systematycznego stosowania suplementu diety Locerin mają być włosy lśniące, mocne i odporne na uszkodzenia.
Pośród wielu cennych ekstraktów na szczególną uwagę zasługuje opatentowana formuła o nazwie AnaGain Nu®. Jest to wyciąg z kiełków zielonego groszku, która wykazuje zdolność do pobudzania anagenu, czyli fazy, w której powstają nowe włosy. Dzięki temu łodygi rosną znacznie szybciej, a fryzura ulega widocznemu zagęszczeniu. O mechanizmie jego działania opowiemy w dalszej części artykułu.
Co zawiera Locerin – analiza składu produktu
Tak, jak wspomnieliśmy, formuła Locerin jest czysta i zawiera wyłącznie naturalne ekstrakty z roślin o udowodnionym, dobroczynnym działaniu. Zioła te wykazują wpływ nie tylko na stan włosów, skóry i paznokci, ale także inne aspekty zdrowia.
Naturalne składniki z jednej strony zapewniają bezpieczeństwo stosowania, z drugiej zaś mają spory potencjał, jeśli chodzi o wzmocnienie mieszków włosowych i poprawę kondycji łodyg oraz skóry głowy.
Przyjrzyjmy się poszczególnym ekstraktom zawartym w Locerin.
AnaGain Nu®
Wspomniany już składnik ma zdolność do odziaływania na fazę intensywnego wzrostu włosów, przyczyniając się do ograniczania wypadania oraz przyspieszenia powstawania nowych łodyg.
Badanie wykorzystujące ekspresję genów wykazało, że dwutygodniowe przyjmowanie wyciągu z kiełków grochu silnie aktywowało ekspresję czynnika wzrostu fibroblastów 7 (FGF7) oraz białka noggin. Ten pierwszy wpiera proliferację keratynocytów macierzy na początku anagenu, noggin zaś skraca fazę zamierania włosów, czyli telogenu. [2]
W związku z tym AnaGain Nu® pomaga:
- ograniczać utratę włosów
- pobudzać porost nowych łodyg
- zwiększać gęstość fryzury
Pokrzywa zwyczajna
Pokrzywa zwyczajna wykazuje szereg korzystnych właściwości. Jej działanie moczopędne ułatwia usuwanie nadmiaru wody oraz toksyn z organizmu. [3] Co więcej, ziele jest cennym źródłem witaminy C, E, A i K, a także takich pierwiastków, jak potas, krzem, siarka czy wapń.
Najważniejsza z uwagi na kondycję włosów wydaje się jednak zdolność ekstraktu z pokrzywy do blokowania aktywności enzymu o nazwie 5α-reduktaza. Dzięki temu zahamowaniu ulega konwersja testosteronu do dihydro-testosteronu (DHT), który ma destrukcyjny wpływ na kondycję mieszków włosowych. [4]
Pokrzywa więc ma zdolność do:
- ograniczania wypadania włosów
- wzmacniania mieszków
- pobudzania porostu
- regulowania pracy gruczołów łojowych
Skrzyp polny
Skrzyp polny często towarzyszy pokrzywie w rozmaitych suplementach na włosy, skórę i paznokcie. Nie bez powodu – ten duet pomaga w zauważalny sposób poprawić kondycję przydatków.
Skrzyp polny jest przede wszystkim źródłem krzemionki. Z badan wynika, że krzem pomaga wzmocnić strukturę włosów i ograniczyć podatność na uszkodzenia. [5] Co więcej, systematyczne stosowanie produktów zawierających Si pomaga ograniczyć wypadanie i poprawia ogólny wygląd kosmyków.
Skrzyp polny zawiera także mnóstwo antyoksydantów, czyli związków chroniących komórki przed negatywnym oddziaływaniem czynników utleniających. Jak się okazuje stres oksydacyjny niszczy nie tylko skórę, ale przyspiesza także starzenie się włosów.
Czynniki takie, jak promieniowanie słoneczne, chemikalia czy utlenione sebum oddziałują na już istniejące włosy, z kolei stany zapalne, UV czy palenie tytoniu mogą negatywnie wpłynąć na kondycję łodyg jeszcze przed ich pojawieniem się. [6]
Skrzyp polny może:
- zmniejszać intensywność utraty włosów
- ograniczać łamliwość i wzmacniać łodygi
- regulować pracę gruczołów łojowych
- wspierać powstawanie nowych włosów
Witamina C
Skoro wspomnieliśmy o witaminie C, Locerin zawiera sporą ilość tej cennej substancji. Związek oddziałuje na włosy na kilka sposobów.
Po pierwsze witamina C to cenny antyoksydant. Właściwości tych substancji opisaliśmy powyżej.
Co więcej, związek ułatwia przyswajanie żelaza, którego niedobór jest częstą przyczyną wypadania włosów, a także znacznego osłabienia ich kondycji. Gdy w organizmie zapasy tego cennego pierwiastka spadają, co widoczne jest w analizie krwi jako zmniejszenie ilości ferrytyny, dochodzi do zaburzenia wielu procesów – w tym tych związanych z powstawaniem zdrowych łodyg. [7]
Witamina C bierze także udział w syntezie kolagenu – białka niezbędnego do prawidłowej pracy tkanki łącznej.
Witamina C:
- ogranicza wypadanie włosów
- chroni przed stresem oksydacyjnym
- stymuluje porost
Biotyna
Biotyna, znana także jako witamina B7 i witamina H, bierze udział w bardzo wielu procesach zachodzących w organizmie, będąc między innymi kofaktorem karboksylaz. Te uczestniczą w rozmaitych szlakach metabolicznych, jak synteza kwasów tłuszczowych czy przemiany aminokwasów.
Z badań wynika, że niedobór biotyny może przyczyniać się do powstawania stanów zapalnych i zaburzeń immunologicznych. [8] Te często związane są z nadmiernym wypadaniem włosów.
Biotyna może:
- zmniejszać wypadanie
- indukować porost włosów
- wzmacniać komórki macierzy
Niacyna
To kolejna witamina z grupy B, która odgrywa ważną rolę w kondycji włosów. Z badań wynika, że niedobór mikroelementów, w tym witaminy B3 może przyczyniać się do powstawania stanów zapalnych skóry oraz łupieżu [9]
Niacyna poprawia kondycję skóry głowy, tym samym ograniczając wypadanie wywołane działaniem drobnoustrojów oraz innych czynników negatywnych.
Niacyna pomaga:
- zmniejszyć wypadanie włosów
- uregulować pracę gruczołów łojowych
- wzmocnić kondycję łodyg
BioPerine
BioPerine to aktywna biologicznie forma piperyny, czyli związku odpowiadającego za ostry smak pieprzu. Substancja ta wykazuje szereg właściwości, które w korzystny sposób wpływają na ludzki organizm.
Jedną z ważniejszych funkcji piperyny w kontekście ochrony włosów jest blokowanie powstawania DHT. Badania potwierdzają, że wyciąg z pieprzu czarnego ma zdolność hamowania aktywności 5 alfa-reduktazy i hamowania androgenowego wypadania włosów. [10]
BioPerine:
- zwiększa ilość nowych włosów
- blokuje destrukcyjny DHT
- ogranicza utratę włosów
Bambus zwyczajny
Podobnie, jak skrzyp polny, bambus zwyczajny także dostarcza sporej ilości cennego krzemu. Jego zbawienny wpływ na kondycję włosów omówiliśmy powyżej. [5]
Ekstrakt z bambusa pomaga dotlenić mieszki, dostarczyć im niezbędnych substancji odżywczych, a także zmniejsza łamliwość łodyg.
Bambus zwyczajny wspiera:
- odporność włosów na uszkodzenia
- połysk i elastyczność łodyg
- porost nowych włosów
Lucerna siewna
Lucerna siewna jest cennym źródłem witamin z grupy B, które w różnorodny sposób wpływają na kondycję włosów, a także skóry, paznokci oraz innych obszarów ciała.
W lucernie znajdziesz również żelazo, którego rolę w ograniczaniu wypadania opisaliśmy już powyżej. Obniżony poziom ferrytyny ma związek z nasilaniem się łysienia. [11]
Lucerna siewna pomaga:
- odżywić mieszki włosowe
- pobudzić wzrost nowych łodyg
- zmniejszyć łamliwość
Papryka roczna
Papryka roczna zawiera kapsaicynę, która silnie pobudza porost włosów poprzez indukowanie produkcji IGF-I w mieszkach. Białko to wpływa na równowagę tkanek, oddziałując na skórę właściwą, przydatki, naskórek oraz produkcję kolagenu. [12]
Ponadto kapsaicyna ma zdolność do pobudzania ukrwienia skóry, co sprzyja dotlenieniu i odżywieniu cebulek.
Papryka roczna może:
- wspierać porost nowych włosów
- odżywiać i dotleniać mieszki włosowe
- poprawiać kondycję skóry głowy
Magnez
Magnez oddziałuje na organizm w wielu obszarach. Wspiera nie tylko układ nerwowy, ale także pomaga poprawić wygląd fryzury i wzmocnić kosmyki.
Niedobór takich mikroelementów, jak magnez może przyczyniać się do bardziej intensywnej utraty włosów, a nawet łysienia. [13]
Co więcej, zbyt mała podaż tego cennego pierwiastka w diecie może zwiększać negatywny wpływ stresu. Ten zaś jest jedną z pośrednich przyczyn wzmożonej utraty włosów.
Magnez bierze udział w:
- ograniczaniu wypadania
- wzmacnianiu struktury włosów
- zmniejszaniu negatywnych efektów stresu
Selenium SeLECT
Selen to niezwykle cenny pierwiastek, który bierze udział w wielu procesach zachodzących w ciele. Jedną z najważniejszych funkcji mikroelementu jest regulowanie funkcjonowania gruczołu tarczowego. Jego zaburzenia bardzo często przyczyniają się do nadmiernego wypadania włosów. [14]
Selen pomaga:
- zmniejszać wypadanie włosów
- zwiększać odporność łodyg na uszkodzenia
- poprawić kondycję skóry
Miedź
Miedź jest kolejnym cennym mikroelementem, którego nie powinno zabraknąć w dobrym suplemencie diety na włosy i paznokcie.
Miedź stymuluje porost nowych łodyg, przyczyniając się do widocznego zagęszczenia fryzury. Niektóre badania wskazują, że może to się wiązać z indukcją proliferacji. [15]
Miedź:
- indukuje porost nowych włosów
- poprawia strukturę łodyg
- pomaga zachować naturalny kolor
Mangan
Mangan należy do przeciwutleniaczy, które chronią komórki włosa przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Te powstają na skutek wpływu czynników chemicznych oraz fizycznych.
Antyoksydanty osłaniają ciało, opóźniając procesy starzenia, a także zmniejszając ryzyko pojawiania się takich chorób, jak nowotwory. [16]
Mangan:
- chroni przed stresem oksydacyjnym
- zwiększa odporność mieszków
- ogranicza wypadanie włosów
Cynk
Cynk należy do bardzo ważnych pierwiastków, które oddziałują na ciało w rozmaity sposób. Pierwiastek bierze udział w stymulowaniu proliferacji komórek przez IGF-I. [17]
Cynk:
- pobudza produkcję keratyny
- pomaga pogrubić włosy
- przyspiesza porost
MSM
MSM, czyli metylosulfonylometan wspiera kondycję włosów, skóry i paznokci. Związek ten zawiera siarkę, która jest niezbędna do tworzenia zdrowych i silnych łodyg. [18]
Co więcej, MSM wykazuje także działanie antyoksydacyjne. [19]
MSM:
- wspiera produkcję keratyny
- chroni przed wolnymi rodnikami
- wzmacnia cebulki włosowe
Locerin – opinie
Locerin cieszy się pozytywnymi opiniami w Internecie. Kobiety, które miały okazję go przetestować podkreślają, że już po 3 miesiącach zauważyły, że włosy są mocniejsze, a na szczotce pozostaje ich zdecydowanie mniej.
Ważne
Tym, co podkreślają konsumentki jest brak efektów niepożądanych podczas stosowania tego suplementu diety.
Czy Locerin wywołuje efekty uboczne?
Locerin zawiera naturalne ekstrakty roślinne, witaminy i minerały. Jego skład nie sprzyja pojawianiu się efektów ubocznych.
Jak wszystkie substancje aktywne, także i zioła mogą wywoływać reakcje alergiczne, dlatego zanim sięgniesz po Locerin, upewnij się, że nie masz uczulenia na żaden z jego składników.
Dostępność – gdzie kupić Locerin?
Suplement diety Locerin możesz kupić w Internecie. Po produkt najlepiej sięgnąć na stronach producenta. Jest to gwarancją oryginalności i bezpieczeństwa.
Co więcej, tylko tam zyskujesz możliwość odesłania produktu, jeśli nie spełni twoich oczekiwań. Producent oferuje bowiem 3-miesięczną gwarancję satysfakcji.
Czy i dlaczego warto stosować Locerin na wypadanie włosów?
Z powyższej analizy wynika, że Locerin jest suplementem diety, który warto wziąć pod uwagę, gdy borykasz się z nadmiernym wypadaniem włosów. Składniki zawarte w produkcie pomagają poprawić kondycję kosmyków, wzmocnić je i ograniczyć wypadanie.
Producent zaleca stosowanie zaledwie 2 kapsułek dziennie – nie jest to zatem kłopotliwe, a może pomóc rozwiązać twoje problemy z przerzedzającą się fryzurą.
Pamiętaj jednak o tym, że suplementy diety nie mogą zastąpić zbilansowanej diety. Wspólnie z odpowiednym jadłospisem i właściwą pielęgnacją, mogą jednak przynieść niesamowite rezultaty.
Źródła:
- Guo EL, Katta R. Diet and hair loss: effects of nutrient deficiency and supplement use. Dermatol Pract Concept. 2017;7(1):1-10. Published 2017 Jan 31. doi:10.5826/dpc.0701a01
- https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1002/ptr.6528
- Kianbakht S, Khalighi-Sigaroodi F, Dabaghian FH. Improved glycemic control in patients with advanced type 2 diabetes mellitus taking Urtica dioica leaf extract: a randomized double-blind placebo-controlled clinical trial. Clin Lab. 2013;59(9-10):1071-6. doi: 10.7754/clin.lab.2012.121019. PMID: 24273930.
- Moradi HR, Erfani Majd N, Esmaeilzadeh S, Fatemi Tabatabaei SR. The histological and histometrical effects of Urtica dioica extract on rat’s prostate hyperplasia. Vet Res Forum. 2015;6(1):23-29.
- Araújo LA, Addor F, Campos PM. Use of silicon for skin and hair care: an approach of chemical forms available and efficacy. An Bras Dermatol. 2016;91(3):331-335. doi:10.1590/abd1806-4841.20163986
- Trüeb RM. The impact of oxidative stress on hair. Int J Cosmet Sci. 2015 Dec;37 Suppl 2:25-30. doi: 10.1111/ics.12286. PMID: 26574302.
- Moeinvaziri M, Mansoori P, Holakooee K, Safaee Naraghi Z, Abbasi A. Iron status in diffuse telogen hair loss among women. Acta Dermatovenerol Croat. 2009;17(4):279-84. PMID: 20021982.
- Patel DP, Swink SM, Castelo-Soccio L. A Review of the Use of Biotin for Hair Loss. Skin Appendage Disord. 2017 Aug;3(3):166-169. doi: 10.1159/000462981. Epub 2017 Apr 27. PMID: 28879195; PMCID: PMC5582478.
- Borda LJ, Wikramanayake TC. Seborrheic Dermatitis and Dandruff: A Comprehensive Review.
J Clin Investig Dermatol. 2015;3(2):10.13188/2373-1044.1000019. doi:10.13188/2373-1044.1000019 - Hirata N, Tokunaga M, Naruto S, Iinuma M, Matsuda H. Testosterone 5alpha-reductase inhibitory active constituents of Piper nigrum leaf. Biol Pharm Bull. 2007 Dec;30(12):2402-5. doi: 10.1248/bpb.30.2402. PMID: 18057734.
- Kantor J, Kessler LJ, Brooks DG, Cotsarelis G. Decreased serum ferritin is associated with alopecia in women. J Invest Dermatol. 2003 Nov;121(5):985-8. doi: 10.1046/j.1523-1747.2003.12540.x. PMID: 14708596.
- Harada N, Okajima K, Arai M, Kurihara H, Nakagata N. Administration of capsaicin and isoflavone promotes hair growth by increasing insulin-like growth factor-I production in mice and in humans with alopecia. Growth Horm IGF Res. 2007 Oct;17(5):408-15. doi: 10.1016/j.ghir.2007.04.009. Epub 2007 Jun 13. PMID: 17569567.
- Thompson JM, Mirza MA, Park MK, Qureshi AA, Cho E. The Role of Micronutrients in Alopecia Areata: A Review. Am J Clin Dermatol. 2017 Oct;18(5):663-679. doi: 10.1007/s40257-017-0285-x. PMID: 28508256; PMCID: PMC5685931.
- The Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism, Volume 100, Issue 11, 1 November 2015, Pages 4037–4047, https://doi.org/10.1210/jc.2015-2222
- Pyo HK, Yoo HG, Won CH, Lee SH, Kang YJ, Eun HC, Cho KH, Kim KH. The effect of tripeptide-copper complex on human hair growth in vitro. Arch Pharm Res. 2007 Jul;30(7):834-9. doi: 10.1007/BF02978833. PMID: 17703734.
- Pham-Huy LA, He H, Pham-Huy C. Free radicals, antioxidants in disease and health.
Int J Biomed Sci. 2008;4(2):89-96. - MacDonald RS. The role of zinc in growth and cell proliferation. J Nutr. 2000 May;130(5S Suppl):1500S-8S. doi: 10.1093/jn/130.5.1500S. PMID: 10801966.
- https://www.researchgate.net/publication/247915887_The_Effect_of_Methylsulfonylmethane_on_Hair_Growth_
Promotion_of_Magnesium_Ascorbyl_Phosphate_for_the_Treatment_of_Alopecia - https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/j.2042-7158.2011.01314.x
Dodaj komentarz