Yerba mate na odchudzanie – mniejszy apetyt, szybsze spalanie kalorii!

yerba mate na odchudzanie

Yerba mate na odchudzanie? Dlaczego nie! Mate to nazwa herbaty, która produkowana jest z suszonych, a następnie mielonych liści ostrokrzewu paragwajskiego. Roślina ta jest powszechnie stosowana w krajach Ameryki Południowej, ale duże zainteresowanie nią obserwuje się również w Europie. Yerba mate wykorzystywana jest głównie ze względu na jej pobudzające działanie, ale – jak pokazują badania – zapobiega także otyłości. Zanim jednak zdecydujesz się na stosować yerba mate na odchudzanie, przeczytaj mój artykuł, z którego dowiesz, jak mate wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej oraz jakie ryzyko niesie za sobą jej stosowanie.

Spis treści:

 1. Yerba mate – poskramiacz apetytu
 2. Więcej spalonych kalorii
 3. Lepszy metabolizm
 4. Yerba mate na odchudzanie – właściwości i efekty
 5. Yerba mate a ryzyko
 6. Jaka jest najlepsza yerba mate na odchudzanie?

Yerba mate – poskramiacz apetytu

Yerba mate może okazać się doskonałym produktem wspomagającym odchudzanie. Jest całkowicie naturalnym środkiem dietetycznym, który wpływa na redukcję apetytu oraz utratę wagi. Pomaga redukować uczucie głodu, a w związku z tym, zmniejsza również ilość kalorii, które jesteśmy w stanie przyjąć wraz z pożywieniem. Badacze uznali, że jest to jeden z najlepszych naturalnych środków, który przyczynia się do wysmuklenia sylwetki oraz hamowania wilczego apetytu będącego często przyczyną zbyt dużej masy ciała.

yerba mate na odchudzanie

Przyrządzanie yerba mate nie jest trudne. Wymaga tylko kilku kroków, które musisz wykonać przed przystąpieniem do picia. Pamiętaj, aby wyposażyć się w specjalne naczynie do picia, np. z tykwę oraz rurkę z filtrem zwaną bombillą.

Więcej spalonych kalorii

Badania nad yerba mate pokazują, że napój przygotowany z ostrokrzewu paragwajskiego zwiększa wydatek energetyczny organizmu oraz podnosi poziom utleniania tłuszczów. Oznacza to, że pijąc yerba mate na odchudzenie, jesteś w stanie spalić większą ilość kalorii! Okazuje się także, że właściwości yerby przewyższają zalety wszystkich innych zielonych herbat odchudzających. Odchudzające właściwości mate sprawiły, że wielu producentów stosuje wyciąg z ostrokrzewu paragwajskiego do produkcji suplementów diety, takich jak tabletki na odchudzanie. Jeżeli nie lubisz smaku mate, może zatem lepiej sięgnąć po tabletki albo jeszcze coś innego?

Lepszy metabolizm

Yerba mate jest stymulantem, a zawarty w niej składnik mateina (podobny do kofeiny), przyspiesza tempo metabolizmu oraz dodaje energii, co w efekcie przekłada się na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Napój przygotowany z ostrokrzewu paragwajskiego pozwala się zrelaksować i zapanować nad stresem, który nie jest sprzymierzeńcem odchudzania, gdyż często wymusza na nas podjadanie – zwłaszcza słodkości obfitujących w cukier rafinowany stanowiący jedynie puste kalorie. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto stosować yerba mate na odchudzanie – podpowiadamy – warto!

Yerba mate na odchudzanie – właściwości i efekty

Oto kilka ważnych właściwości, z którymi warto zapoznać się przed przystąpieniem do rozpoczęcia przygody z odchudzającą yerba mate.

 • Badania sugerują, że wspomaga redukcję złego cholesterolu oraz obniża poziom cukru we krwi.
 • Usprawnia działanie układu trawiennego.
 • Ułatwia wypróżnianie.
 • Pozwala rozluźnić naczynia krwionośne, poprawiając krążenie i zmniejszając ciśnienie krwi.
 • Zmniejsza poczucie głodu oraz przyspiesza tempo spalania kalorii.

Yerba mate a ryzyko

Badania jednoznacznie nie wskazują na istnienie powiązania yerba mate z chorobami, natomiast podejrzewa się, że jej spożywanie owego napoju może wiązać się ze wzrostem prawdopodobieństwa występowania nowotworów przełyku, gardła, krtani, nerek oraz pęcherzyka żółciowego.

Jaka jest najlepsza yerba mate na odchudzanie?

Absolutnie każda! Yerba mate i jej wpływ na odchudzanie są potwierdzone – zmniejsza apetyt, zwiększa ilość spalanych kalorii oraz przyspiesza tempo metabolizmu. Na tym właśnie polega przewaga mate nad innymi herbatami. Dodatkowo, bez problemu możesz kupić mate w różnych mieszankach, np. z guaraną. Pij mate świadomie, aby nie przesadzać z ilością spożywanego napoju, mając na uwadze potencjalne ryzyko, którego występowanie nie jest jeszcze jednoznacznie potwierdzone. Pamiętaj, co za dużo, to niezdrowo, niemniej jednak yerba mate na odchudzanie to doskonały wybór i sposób na szybsze zrzucenie zbędnych kilogramów!


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *