Too Good To Go – aplikacja do walki z marnowaniem żywności!

Too Good To Go to aplikacja, której zadaniem jest walka z marnowaniem żywności. Chociaż apka nie jest nowością, na polskim rynku zadebiutowała całkiem niedawno. Wypróbowałem jej działanie i muszę przyznać, że jestem zadowolony. Za kilkanaście złotych można kupić paczkę-niespodziankę wypełnioną jedzeniem, której wartość pierwotnie wyceniona była na kilkadziesiąt złotych.

Co to jest Too Good To Go?

To aplikacja, którą – w zależności od posiadanego systemu operacyjnego – znajdziemy w sklepie AppStrore lub Google Play. Zadaniem Too Good To Go jest przeciwdziałanie marnowaniu żywności. Właściciele punktów gastronomicznych mogą dołączyć do aplikacji jako partnerzy biznesowi i – zamiast wyrzucać żywność – wystawiać ją na sprzedaż w aplikacji w znacznie niższej cenie.

too good to go

Too Good To Go pozwala użytkownikom znaleźć w okolicy punkty, jak np. restauracje, piekarnie, cukiernie, sklepy, puby itp., które posiadają nadwyżkę żywności. Jest ona pakowana do tzw. paczek niespodzianek, które potem można odkupić.

Aplikacja została stworzona w 2015 roku w Danii i obsługuje popularne europejskie miasta, których lista w Too Good To Go cały czas się powiększa!

Too Good To Good – jak działa?

Jeżeli chcesz zostać użytkownikiem aplikacji, pobierz ją z platformy AppStrore lub Google Play, a następnie załóż konto.

W kolejnym kroku należy wybrać lokalizację, a wówczas ukażą ci się punkty gastronomiczne, które oferują paczki-niespodzianki z jedzeniem.

Ulubione miejscówki można dodawać do ulubionych, dzięki czemu łatwiej będzie nam śledzić, czy pojawiła się nowa paczka, czy też nie.

Kiedy znajdziemy punkt gastronomiczny, który oferuje jedzenie, należy kliknąć w niego, a następnie wybrać „Zarezerwuj„. Wówczas zostaniemy poproszeni o wybranie metody płatności, za pośrednictwem której opłacimy nasze zamówienie. Po dokonaniu zamówienia otrzymamy potwierdzenie oraz informację, w jakich godzinach należy odebrać paczkę.

Zamówienie można anulować do dwóch godzin przed odbiorem, a wówczas nie zostaniemy za nie zczardżowani.

Po odebraniu jedzenia, możemy dokonać oceny pod kątem wartości jedzenia, ilości, różnorodności, smaku, obsługi klienta.

too good to go ocena paczki

UWAGA! Aplikacja nie wysyła powiadomień o dostępności nowych paczek do przechwycenia. Powinniśmy wejść w aplikację i sprawdzić, co aktualnie jest do odebrania w okolicy. Jeżeli coś nas zainteresuje – należy zarezerwować paczkę, opłacić ją i udać się po odbiór w wyznaczonych godzinach.

Czy polecam Too Good To Go?

Oczywiście! Jakiś czas temu na swoim Instagramie udostępniłem moją pierwszą zdobycz. Było to zamówienie zrealizowane w popularnej kawiarni z serca Londynu. 😉 Byłem bardzo zadowolony z paczki, ponieważ zapłaciłem za nią jedynie 13,99 zł.

too good to go

Too Good To Go walczy z problemem, jakim jest marnotrawstwo żywności. I trzeba przyznać, że jest to problem globalny, który niekorzystnie wpływa na nasze środowisko. Jak podaje portal Business Insider, w każdej sekundzie wyrzucanych jest 51 ton żywności! A zatem mamy z czym walczyć i Too Good To Go skutecznie sobie z tym radzi.

A jeśli wolicie gotować w domu i oszczędzać żywność, zapraszam do działu przepisy kulinarne, gdzie znajdziecie pomysły na typowe i nietypowe dania.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *