Powody, dla których warto wprowadzać leki do apteki internetowych

Powody, dla których warto wprowadzać leki do apteki internetowych

Sprzedaż produktów w aptekach tradycyjnych to nie wszystko, dlatego warto również zastanowić się nad szybkim wprowadzeniem produktów do oferty e-aptek.

Rynek sprzedaży leków przez internet wynosi od 350 do nawet 500 mln złotych rocznie i rośnie około 10% co roku. Rosnąca świadomość zdrowotna społeczeństwa likwidowanie barier w zakupach online, a także poprawiające się oferta aptek generuje coraz większy strumień pacjentów. Trendy tego rodzaju zauważają również firmy farmaceutyczne, które coraz silniej zaczynają wprowadzić swoją obecność w Internecie.

Apteka w Internecie

Apteki internetowe są ważnym i aktywnym ogniwem, nie tylko w zakresie pozyskiwania informacji przez pacjenta, ale również w finalizowania transakcji. Dysponując ogromną odpowiedzialnością oraz wielkimi bazami mailingowymi to miejsca, które są dla producenta istotnym partnerem w zakresie dystrybucji produktów, a także ich reklamy. Współpracę z aptekami nawiązują zarówno największe koncerny, jaki małe firmy sprzedające jeden lub kilka produktów. W obu przypadkach jednak warto mieć spójną strategia współpracy z kanałem e-commerce.

Medycyna w Internecie

Otwierając własny biznes farmaceutyczny, warto sugerować się najnowszymi danymi, które mówią o tym, że coraz więcej pacjentów w sprawdza ofertę medyczną w internecie, a także sugeruję się opiniami zamieszczonymi na temat poszczególnych leków aptek czy lekarzy. Zainteresowanie tego typu praktykami rośnie z dnia na dzień, dlatego też założenie własnej apteki w Internecie to dobre model biznesowy.

2 komentarze do “Powody, dla których warto wprowadzać leki do apteki internetowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *