Potencjał informacyjny i obecność w topowych aptekach internetowych

Potencjał informacyjny i obecność w topowych aptekach internetowych

Warto pamiętać, że wiele badań prowadzonych wśród Internautów wskazuje, że sieć jest głównym miejscem pozyskiwania informacji o zdrowiu, lekach oraz leczeniu.

Apteki internetowe są wymienione jako jeden z podstawowych źródeł informacji. Wprowadzenie produktu do e-commerce powoduje, że każdego dnia mogą zapoznać się z nimi tysiące potencjalnych pacjentów.

Liczby mówią same za siebie

Największe apteki internetowe są odwiedzane miesięcznie przez kilkaset tysięcy, a nawet kilka milionów użytkowników. Pacjenci tego typu są najczęściej zainteresowani zdrowiem, leczeniem oraz stosowanymi lekami, których aptekach internetowych nie tylko szukają informacje o produktach, ale często też i dokonał zakupu. Tego typu apteką jest przykładowo: https://www.wapteka.pl/.

Obecność to informacja

Obecność w topowych aptekach internetowych oznacza dotarcie z produktem do dużej grupy docelowej. Potencjał dotarcie do pacjenta jest zatem o wiele większy niż w wypadku pojedynczej apteki stacjonarnej. W tym wypadku warto również zadbać o właściwą ekspozycję swojego produktu w największych w aptekach internetowych, odpowiednio tak, aby jak największa liczba zainteresowanych osób mogła zapoznać się z produktami.

2 komentarze do “Potencjał informacyjny i obecność w topowych aptekach internetowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *