Moringa na odchudzanie. Jak i dlaczego warto stosować?

moringa

Moringa cieszy się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ badania pokazują, że wykazuje szerokie działanie prozdrowotne, a przy tym przyspiesza odchudzanie. W poniższym artykule przyjrzymy się właściwościom moringi olejodajnej głównie w kontekście redukcji masy ciała.

🌿 Moringa Actives – nr 1 na odchudzanie wśród tabletek z moringą!

Co to jest moringa olejodajna?

Moringa znana także jako Moringa oleifera to drzewo pochodzące z Azji. W ostatnich latach zyskała na popularności ze względu na swoje korzyści zdrowotne, w tym wpływ na redukcję masy ciała. Moringa jest wysoko ceniona ze względu na swoje właściwości odżywcze i lecznicze, dzięki czemu została okrzyknięta mianem super żywności (ang: superfoods).

moringa

Poszczególne części rośliny, takie jak liście, nasiona czy korzenie wykorzystywane są do różnych celów. Liście moringi są niezwykle odżywcze, ponieważ zawierają szeroki wachlarz witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Mogą być spożywane w formie świeżej, gotowanej, suszonej i sproszkowanej. Wykorzystywane są także jako dodatek do koktajli czy przetworów spożywczych. Co ciekawe, z liści moringi produkuje się także tabletki odchudzające, ale o tym dalej.

Moringa zyskała sporą popularność ze względu na swoje prozdrowotne działanie, w tym wysoką zawartość składników odżywczych, aktywność przeciwutleniającą, właściwości przeciwzapalne, a także wpływ na regulację poziomu cukru i cholesterolu we krwi.

Moringa na odchudzanie

Czy wiesz, że moringa olejodajna może być stosowana w celu redukcji masy ciała? Jej wpływ na odchudzanie jest wielowątkowy, dlatego warto przyjrzeć się tym szczególnym właściwościom.

Moringa wykazuje potencjał spalający tkankę tłuszczową

W badaniu in vitro z 2018 r., wykorzystano komórki tłuszczowe, aby zbadać działanie ekstraktu z liści moringa oleifera na lipogenezę czyli proces wytwarzania i magazynowania tłuszczu.

Wyniki badania pokazały, że ekstrakt z liści moringa oleifera hamuje proces lipogenezy poprzez aktywację szlaku sygnalizacyjnego AMPK (kinaza aktywowana przez monofosforan adenozyny). Szlak sygnalizacyjny AMPK odgrywa najważniejszą rolę w regulacji metabolizmu energetycznego komórek.

Badanie to dowiodło, że ekstrakt z moringi zwiększa aktywację AMPK, co prowadzi do hamowania enzymów zaangażowanych w syntezę tłuszczu, takich jak karboksylaza acetylo-CoA i lipogenaza, co finalnie daje efekt w postaci zmniejszenia produkcji i magazynowania tłuszczu w komórkach tłuszczowych.

Moringa skutecznie wspiera kontrolę apetytu

Moringa wykazuje działanie hamujące apetyt z uwagi na fakt, iż jest cennym źródłem błonnika pokarmowego, który przyczynia się do uczucia pełności i sytości. Włączając moringę do diety, zwiększamy dzienne spożycie błonnika i tym samym łatwiej kontrolujemy apetyt, wspomagając odchudzanie.

Ponadto – jak pokazują badaniamoringa wpływa na hormony odpowiadające za regulację apetytu, takie jak grelina i leptyna. Grelina jest hormonem, który stymuluje apetyt, podczas gdy leptyna wpływa na równowagę energetyczną i tłumi apetyt. Moringa wywiera wpływ na wspomniane hormony i tym samym przyczynia się do zmniejszenia apetytu.

Moringa jest rośliną o wysokiej gęstości odżywczej. Włączając ją do jadłospisu, dostarczamy organizmowi niezbędne składniki odżywcze. Spożywamy tym samym mniej kalorii, wspierając zarówno kontrolę apetytu, jak i masy ciała.

Moringa wspomaga metabolizm glukozy

Moringa może mieć stymulujący wpływ na wydzielanie insuliny z komórek beta trzustki. Insulina to hormon, który pomaga regulować poziom cukru we krwi za sprawą wychwytywania i wykorzystywania glukozy przez komórki organizmu. Zwiększone wydzielanie insuliny, może przyczyniać się do lepszej kontroli poziomu cukru we krwi, zmniejszenia łaknienia i apetytu na słodycze, prowadząc tym samym do redukcji masy ciała.

Co ciekawe, badania z 2020 r. pokazują, że moringa poprawia wrażliwość na insulinę, co jest niezwykle ważne w odchudzaniu. Dzięki takim właściwościom komórki odpowiednio reagują na insulinę i pobierają glukozę z krwiobiegu. Poprawiając wrażliwość na insulinę, moringa może zwiększa zdolność organizmu do regulowania gospodarki cukrowej i zapobiegania insulinooporności będącej powszechnym problemem związanym z upośledzonym metabolizmem glukozy.

W morindze olejodajnej zawarte są także bioaktywne związki (kwercetyna i kwas chlorogenowy), które zwiększają wychwyt glukozy przez komórki, a to z kolei przyczynia się do lepszej kontroli poziomu cukru we krwi.

Dodatkowo moringa wspiera metabolizm, pomaga regulować trawienie oraz redukuje ochotę na słodycze, dzięki czemu dla wielu osób okazała się sprzymierzeńcem w trakcie procesu odchudzania.

Moringa w tabletkach na odchudzanie

Osoby, które chcą zrzucić zbędne kilogramy często wybierają moringę w tabletkach, bowiem gorzki smak rośliny nie każdemu może przypaść do gustu. Roślina przerobiona na tabletki czy zakapsułkowana to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą wykorzystać odchudzający potencjał moringi, ale nie tylko! Pamiętajmy, że właściwości moringi są niezwykle szerokie i warto ją włączyć do codziennego menu nie tylko w przypadku chęci zrzucenia zbędnych kilogramów.

Najlepsze rozwiązanie na odchudzanie dostępne na rynku to suplement diety Moringa Actives. Jest to produkt zawierający najwyższą dawkę certyfikowanego ekstraktu z moringi! Dzienna porcja zawiera aż 850 mg ekstraktu z liści moringi olejodajnej (MoringIn™). Ponadto produkt został wzbogacony o dodatkowe składniki, takie jak: ekstrakt z owoców tamaryndowca malabarskiego (Citrin®), ekstrakt z owoców pieprzu czarnego (BioPerine®) oraz chrom. Mieszanka 3 certyfikowanych składników odchudzających w połączeniu z chromem sprawia, że Moringa Actives to najlepszy tego typu suplement na odchudzanie.

Nasza ocena: 5/5

⭐⭐⭐⭐⭐

  • Numer 1 wśród tabletek na odchudzanie z moringą
  • Pomaga redukować nadmiar tkanki tłuszczowej
  • Przyspiesza tempo metabolizmu
  • Ułatwia kontrolę apetytu i hamuje uczucie głodu
  • Wspomaga trawienie
  • Wspiera kontrolę poziomu cukru we krwi
  • Najwyższa dawka ekstraktu z moringi w dziennej dawce
  • W 100% całkowicie naturalna formuła (3 certyfikowane składniki + chrom)
  • Zawiera składniki przebadane klinicznie
  • Produkt stworzony dla kobiet i mężczyzn
  • Wsparcie producenta na każdym etapie odchudzania
  • Nawet 3 opakowania GRATIS w promocji na stronie moringaactives.pl

Jak stosować moringę na odchudzanie?

Jeśli wybierzesz moringę na odchudzanie w formie tabletek czy kapsułek, wystarczy że będziesz stosować je zgodnie z zaleceniami producenta. W przypadku Moringa Actives należy przyjmować produkt dwa razy dziennie, popijając wodą – około 300 ml.

Oprócz tego możesz włączyć liście moringi do diety w formie świeżej, gotowanej lub suszonej. Doskonale sprawdzą się jako dodatek do smoothies, soków, zup czy sałatek. Stosując moringę zwiększasz gęstość odżywczą posiłków, co przekłada się na efektywniejszą kontrolę masy ciała.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania moringi?

Moringa olejodajna jest uważana za roślinę bezpieczną pod warunkiem, że jest spożywana w umiarkowanych ilościach zgodnie z zasadą „nie substancja, a dawka czyni truciznę”.

Warto jednak mieć na uwadze przeciwwskazania, a są nimi:

  • Ciąża i karmienie piersią: ze względu na ograniczone badania w tym zakresie nie zaleca się stosowania moringi podczas ciąży i karmienia piersią.
  • Interakcje z lekami: Moringa może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami. Może obniżać ciśnienie krwi oraz poziom cukru we krwi, co w niektórych przypadkach może nie być pożądane.
  • Alergie: Niektóre osoby mogą być uczulone na moringę. W przypadku alergii należy zaprzestać stosowania rośliny w jakiejkolwiek formie.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stosowania moringi, należy skonsultować się z lekarzem.

Podsumowanie

Redukcja masy ciała jest procesem złożonym, na który wpływają różne czynniki i nie ma rozwiązania, które działa niczym magiczna różdżka. Moringa jest cennym dodatkiem do codziennej diety i stylu życia, ale powinna być częścią zdrowego i mądrego podejścia do odchudzania, na które składają się takie elementy, jak: zbilansowana dieta, aktywność fizyczna oraz deficyt kaloryczny.

Przed wprowadzeniem znaczących zmian w diecie lub przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *