Jak sprawdzić wiarygodność apteki internetowej?

Jak sprawdzić wiarygodność apteki internetowej?

Zgodnie z najnowszymi przepisami, które weszły w dniu 3 maja 2015 roku, apteka internetowa powinna zamieścić na swojej stronie wspólny logotyp Unii Europejskiej podlinkowany do rekordu w wykazie aptek w Centrum Systemów Informacyjnych ochrony zdrowia, gdzie znajdują się informacje o prowadzonej aptece i zgłoszeniu do WIF.

Biuletyn Informacji Publicznej

Na stronie apteki internetowej powinno znaleźć się również odesłanie do Biuletynu Informacji Publicznej GIFu, gdzie znajdują się informacje o przepisach regulujących sprzedaż wysyłkową w Polsce o wspólnym logotypie oraz o ryzyku związanym z zakupem produktów leczniczych w Internecie.

Farmaceuta na wyłączność

Legalna apteka internetowa musi również zapewnić pacjentowi telefoniczny dyżur farmaceuty w godzinach pracy apteki oraz dwie godziny po przewidywanym terminie dostawy przesyłki, jeżeli będzie to w praktyce w godzinach między 9:00 a 19:00. Mając podejrzenia co do wiarygodności apteki lepiej upewnić się wcześniej stosując się do powyższych wytycznych. Wiarygodną apteką godną polecenia jest z pewnością https://www.wapteka.pl/.

2 komentarze do “Jak sprawdzić wiarygodność apteki internetowej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *