Jak sprawdzić czy określone apteka internetowa jest legalna?

Jak sprawdzić czy apteka internetowa jest legalna?

Apteka prowadzące sprzedaż wysyłkową musi również działać w oparciu o aptekę stacjonarną. Dlatego, jeśli prowadzi się sprzedaż wyłącznie przez Internet, powinno to wzbudzić podejrzenia konsumentów.

Nie można zatem otworzyć apteki internetowej w wynajętym magazynie, garażu czy w domu. Aby to sprawdzić należy szukać na stronie adresu apteki stacjonarnej, zwykle podawany jest on w zakładce Kontakt lub w zakładce O firmie.

Dodatkowe wskazówki

Każda apteka internetowa musi mieć na swojej stronie www dane właściwego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w tym nazwę organu, adres fizyczny, adres e-mail, numer telefonu oraz faksu. Jeśli mamy podejrzenia, co do legalności owej apteki należy szukać tych informacji w zakładce Kontakt lub w zakładce O firmie, a także na specjalnie utworzonej do tego celu podstronie, dzięki której możemy sprawdzić wiarygodność określonych aptek.

Zezwolenie a prowadzenia apteki

Warto również wiedzieć, że każda apteka musi posiadać zezwolenie na prowadzenie działalności oraz informować o tym na stronie. Na witrynie legalne e-apteki musi znaleźć się odesłanie do Krajowego Rejestru Zezwoleń na Prowadzenie Aptek, ogólnodostępnych punktów aptecznych oraz rejestru udzielonych zgód na prowadzenie aptek szpitalnych oraz zakładowych. Zwykle link tego typu odsyła do strony głównej wykazu lub do informacji o konkretnej aptece.

2 komentarze do “Jak sprawdzić czy apteka internetowa jest legalna?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *