Dlaczego warto wprowadzić produkty do aptek internetowych?

Dlaczego warto wprowadzić produkty do aptek internetowych?

Czyli ogólnopolska dostępność i możliwość sprzedaży produktów – model wysyłkowy.

Wprowadzenie produktu do apteki internetowej powoduje, że może on być zakupiony przez pacjenta z dowolnego miejsca w kraju. Tego rodzaju dokładność wynika wprost z modelu sprzedaży, który cechuje apteki internetowe. Produkt zatem może zostać zamówiony do miejsca, w których trudno zbudować dystrybucję opartą o apteki stacjonarne. Korzyści tego rodzaju wspomagają więc producenta w szybkim zbudowaniu ogólnopolskiej dystrybucji.

Reklama dla pacjenta

Otwierając aptekę internetową warto pamiętać, że pacjent zainteresowany reklamą na przykład w prasie, czy w telewizji zaczyna przede wszystkim poszukiwać produktów w sieci i wielu przypadkach dokonuje tam właśnie zakupu. Zatem wprowadzenie produktu do aptek jest szczególnie ważne, gdy planujemy dystrybucję w aptekach tradycyjnych i jest odpowiednio ograniczona, czyli w wypadku, kiedy produkt jest dostępny tylko w innej hurtowni a startuje kampania reklamowa. Apteki to również bardzo dobre rozwiązanie dla tych dystrybutorów, którzy nie mogą sobie pozwolić na współpraca z hurtowniami oraz sprzedają produkty bezpośrednio.

Dystrybucja leków

Budowanie ogólnopolskiej dystrybucji w topowych w aptekach trwa zdecydowanie krócej niż tradycyjne. Warto pamiętać, że w w ramach określonych agencji świadczą usługi gwarantowane wprowadzenia w ciągu maksymalnie 30 dni. W stosunku do sprzedaży tradycyjnej i współpracy z aptekami jest to również znaczenie bardziej opłacalne kosztowo.

2 komentarze do “Dlaczego warto wprowadzić produkty do aptek internetowych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *